همیار مجازی

جلوگیری از هک شدن مودم wifi

در این روز ها افراد زیادی هستند که با هک کردن مودم های دیگران و استفاده از حجم آنها ، طرف مقابل را دچار خرج مالی شدید می کنند و این افراد زیان دیده نمی دانند که حجم آنها چگونه از دست می رود و یا افرادی از این موضوع مطلع هستند و اما نمی دانند که چگونه با این نوع هک مقابله کنند و مجبور هستند که در طول روز مودم خود را خاموش کنند.هم اکنون ما در سایت روشی برای بستن باگ WPS مودم ها به عبارتی غیر قابل هک شدن مودم آموزش تصویری و کاملی را تهیه کرده ایم که می توانید با مراجعه به ادامه ی مطلب از این آموزش بهره مند شوید.

آموزش :

برای بستن این باگ WPS دو راه وجود دارد.

راه اول راهی هست که در مودم های گران قیمت و DLINK وجود دارد و آن هم دکمه ی سخت افزاری WPS DeBUG می باشد.مطابق شکل زیر اگر مودم شما دارای دکمه ی wps باشد با زدن آن ، wps را خاموش کنید.تا دیگر هیچ هکی در مودم شما انجام نگیرد.

جلوگیری از هک شدن مودم wifi

راه دوم :

در این روش که برای مودم های ارزان و برخی از مودم های  TPLINK می باشد ،این دکمه در خود دستگاه وجود ندارد و باید از طریق ای پی ادرس WPS را خاموش کرد.

اما نگران نباشید..راه ساده ای هست.

مطابق معمول ای پی ادرس هر مودم در زیر آن نوشته شده است که اکثرا به صورت ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ هست. و هم چنین در زیر مودم یوزر نیم و پسورد هم نوشته شده است. عکس زیر :

جلوگیری از هک شدن مودم wifi

خب حالا به ای پی ادرس در مرورگر خود می رویم و username و password را می نویسیم.

حالا مطابق تصویر زیر ابتدا به interface > wireless  بروید.

حالا در صفحه ی آمده به بخش Multiple ssids settings بروید.

و USE WPS را روی OFF بگذارید. در عکس زیر به ترتیب مشخص کرده ام :

جلوگیری از هک شدن مودم wifi

حالا در پایین صفحه روی Save کلیک کنید و حالا مودم شما غیر قابل هک شد.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.