همیار مجازی

برنامه ارسال پیام تلگرام TeleGram

با سلام خدمت کاربران محترم همیار مجازی !

در این پست می خواهیم مسنجر تلگرام رو برای شما مورد نقد و بررسی قرار دهیم .

پیام‌رسان تلگرام Telegram پیام‌رسانی چندسکویی است که برای نسخه‌های کلاینت متن‌باز است.

کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها – تصاویر – ویدئوها و اسناد (همه انواع پرونده‌ها پشتیبانی می‌شود) خود راه به صورت رمزنگاری‌شده تبادل کنند. تلگرام رسماً برای اندروید و آی‌اواس  در دسترس است. و برای سیستم عامل های غیررسمی نسخه وب از رابط نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند. کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدیو و فایل تا حجم ۱٬۵ گیگابایت را دارند. تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس پاول دورف اداره می‌شود.

و اما بحث امنیت تلگرام :

Telegram_alternative_logo.svg

 

سازندگان تلگرام بر امنیت برنامه خود تأکید بسیاری دارند. به تازگی جایزه سیصد هزار دلاری برای یافتن باگ بر روی تلگرام اعلام شده استکه خود نشان دهنده اطمینان برنامه نویسان تلگرام دارد.

و از امکانات خوب تلگرام میتوان به #کانال و #ربات اشاره کرد

کانال یکی از امکانات جدید تلگرام میباشد که به تازگی اضافه شده . در کانال یک یا چند نفر مشخص به عنوان مدیر کانال و جود دارد و برای سایر کاربران کانال متن و عکس و.. ارسال میکنند و بقیه کاربران فقط میتوانند آن را مشاهده کنند و هیچ دسترسی دیگیری همچون اضافه کردن پست و ویرایش ندارند

و اما ربات تلگرام :

ربات‌ها ویژگی‌ای هستند که توسط تلگرام ارائه می‌شود. کاربران به وسیله ربات‌ها میتوانند قابلیت‌های نرم‌افزار را چند برابر کنند. ربات‌ها قابلیت‌های فراوانی دارند از جمله: جستجوی تصاویر- فیلم‌ها- اسناد- گیف‌ها و … -سرگرمی (بازی، لطیفه، داستان‌و…) – ترجمه – و غیره

 

بیهوده به ادعا ی کانال ها و سایت هایی که مطالبی همچون برنامه هک تلگرام میزارند اعتماد نکنید !

تنها باگی که در تلگرام کشف شده بود مربوط به قسمت وب تلگرام بود . که اونم مربوط به باگ Xss بود که چند هفته قبل آن باگ نیز پچ شد و تلگرام به امنیت خود بازگشت .

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.