همیار مجازی

فعال کردن تقویم شمسی در جیمیل

گوگل امکان فعال کردن تقویم شمسی در جیمیل را فراهم کرده است. حالا شما می‌توانید تاریخ دریافت و ارسال ایمیل‌های خود را به تقویم هجری شمسی (جلالی) ببینید و تاریخ پاسخ یا فوروارد ایمیل‌ها را نیز به شمسی درج کنید. این مسأله برای کاربران ایرانی که از جیمیل برای انجام امور کاری خود استفاده می‌کنندد، بسیار مفید خواهد بود.

شما گاربران عزیز همیار مجازی میتوانید تنها با انجام دادن چند مرحله ساده تقویم شمسی را فعال نمایید و از آن استفاده کنید .

برای فعال کردن تقویم شمسی در قدم اول وارد سایت جیمیل شوید و به ترتیب کار های زیر را انجام دهید .


جیمیل دو سالی هست که زبان فارسی را به زبان‌های خود اضافه کرده (+)، اما تاریخ شمسی به تازگی به امکانات آن اضافه شده است. برای فعال کردن تقویم شمسی در جیمیل ، باید زبان جیمیل را فارسی کنید. برای این کار:

  • وارد حساب Gmail خود شوید.
  • بر روی نماد چرخ دنده بالای صفحه و سپس «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.
  • زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language)  در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید (لیست زبانها ترتیب الفبایی ندارد).
  • روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.

 

فعال کردن تقویم شمسی
فعال کردن تقویم شمسی

 

پس از انجام این کار، جیمیل شما به طور کامل فارسی می‌شود، چینش آن از راست به چپ می‌شود، و تاریخ‌ها را در جیمیل به صورت شمسی مشاهده و درج می‌شود.

 

 

Enable Event Calendar
Enable Event Calendar

 

زمانی که اولین بار با این چینش راست به چپ مواجه می‌شوید، شاید اندکی کار کردن با آن برایتان سخت باشد، اما از تجربه‌های جدید نترسید! کافی است دو روز با آن کار کنید تا بهش عادت کنید و از زبان فارسی و قابلیت فعال کردن تقویم شمسی در جیمیل استفاده کنید و لذت ببرید.

فعال کردن تقویم شمسی
فعال کردن تقویم شمسی

در ضمن، گوگل  وعده داده که تاریخ شمسی را به زودی به طور رسمی به سرویس تقویم گوگل (Google Calender) نیز اضافه خواهد کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.