همیار مجازی

روش های بدست آوردن آی پی آدرس آی پی چیست

روش های بدست آوردن آی پی آدرس آی پی چیست

بعضی وقت ها سوال پیش می آید که آی پی آدرس چیست ؟ و اصلا چرا باید بدانیم که آی پی آدرس چیست ؟ و اینکه آی پی آدرس به چه درد ما میخورد ؟ آیا برای داشتن ارتباط اینترنت به آی پی ip احتیاج داریم . آی پی یک شناسه عددی میباشد که دارای ۴ قسمت ۱ الی ۳ عددی میباشد به این شکل : ۱۱۱٫۲۲۲٫۱۱۱٫۲۲۲ توجه داشته باشید که آی پی آدرس فقط و فقط دارای چهار قسمت میباشد و حداکثر عددی که میتواند در یکی از قسمت ها قرار بگیرد ۲۵۵ میباشد و اگر آی پی آدرسی دیدید که دارای یک قسمت با عدد ۲۵۵ به بالا میباشد همانند : ۲۵۶ این آی پی آدرس اشتباه میباشد و چنین آی پی وجود ندارد .

 

انواع و اقسام آی پی ها :

آی پی های ایستا  static :

به آی پی هایی گفته میشود که با قطع و وصل شدن ارتباط اینترنت و خاموش و روشن کردن مودم هیچگونه تغییری در آن ایجاد نمیشود . به آی پی هایی که هیچوقت تغییر نمیکنند آی پی ایستا static گفته میشود .

آی پی های پویا Dynamic :

به آی پی هایی گفته میشود که همیشه در حال تغییر و تحول هستن و با قطع و وصل شدن ارتباط اینترنت تغییر میکند و عوض میشود

آی پی آدرس ip adress

روش های بدست آوردن آی پی آدرس

روش های بدست آوردن آی پی آدرس

برای بدست آوردن آی پی سیستم شخصی تون میتوانید با باز کردن مرورگر و تایپ کلمه My Ip در موتور جستوجوی گوگل آی پی شخصی خودتون که یک آی پی پویا میباشد را ببینید .برای تغییر دادن آی پی پویا به ایستا میتوانید به سرویس دهنده ی اینترنت خودتون تماس بگیرید و آی پی ایستا را خریداری نمایید !

روش های بدست آوردن آی پی آدرس سایت

برای دیدن عکس ها در کیفیت های بالاتر و اندازه های واقعی بروی آن کلیک نمایید !

روش های بدست آوردن آی پی آدرس آی پی چیست

برای بدست آوردن آی پی آدرس سایت ها میتوانید با استفاده از Cmd کامند در ویندوز و ترمینال Terminal در لینوکس و تایپ دستور ping www.mysiteadress.com آدرس ip سایت مورد نظرتون رو بدست بیاورید .

 

 

پایان آموزش روش های بدست آوردن آی پی آدرس آی پی چیست

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.