همیار مجازی

نحوه مخفی کردن درایو ها

نحوه مخفی کردن درایو ها

گاهی اوقات ما به این احتیاج داریم که بعضی از درایو های خودمان را مخفی نماییم . و آن را از دسترس سایر افراد در امان بزاریم . برای حفاظت از فایل های یک درایو کار های متعددی از جمله قرار دادن پسورد و مخفی کردن آن از دید مردم میتوان انجام داد که ما در این پست آموزشی از وبسایت همیار مجازی قصد آن را داریم که نحوه مخفی کردن درایو ها را در ویندوز برای شما به آموزش بزاریم .

 

مراحل نحوه مخفی کردن درایو ها

برای مخفی سازی درایو ها ابتدا بروی مای کامپیوتر My Computer یا همان This Pc کلیک راست بنمایید و سپس گزینه manage را انتخاب نمایید .

توجه : برای بهتر شدن کیفیت و مشاهده عکس در ابعاد واقعی بروی آن کلیک نمایید !

مخفی سازی درایو

بعد از وارد شدن به قسمت مدیریت همان Manage بروی گزینه ی Disk Management کلیک نمایید و منتظر بمانید تا صفحه بعد ی آن ظاهر شود .

disk-management

بعد از باز شدن قسمت Disk Management برای ادامه نحوه مخفی کردن درایو ها بروی درایو مورد نظر بجز درایوی که ویندوز بروی آن نصب میباشد که در اکثر سیستم ها به طور پیشفرض درایو C میباشد کلیک راست نموده وگزینه Change Drive Letter and paths… کلیک نموده

راههای مخفی کردن درایو

سپس برای مخفی سازی درایو بروی گزینه Remove کلیک نمایید . توجه داشته باشید بعد از انجام این مراحل ومخفی سازی برنامه میتوانید با انجام مراحل بالا و در این قسمت با زدن گزینه ی Add بجای گزینه ی Remove میتوانید درایو مخفی شده ی خود را دوباره اضافه کنید .

آموزش مخفی کردن درایو

بعد از کلیک بروی گزینه ی Remove یک پیغام برای شما صادر میگردد که باید بروی گزینه ی Yes کلیک نمایید .

نحوه مخفی کردن درایو ها

تبریک عرض میکنم ! شما موفق شدید آموزش نحوه مخفی کردن درایو ها را بخوبی پشت سر بزارید !

همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم برای بازگرداندن درایو مخفی فقط کافیه در مرحله آخر بحای کلیک بروی Remove گزینه add را انتخاب نمایید !

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.