همیار مجازی

نصب چند سیستم عامل همزمان | ویندوز، لینوکس

در این پست قرار است به شما آموزش نصب چند سیستم عامل همزمان ارائه شود، از جمله بحث های ذکر شده در این مطلب نصب ۲ یا چند سیستم عامل همزمان به صورتی که در آن واحد قادر باشید با همه ی آن ها کارکنید .

نصب چند سیستم عامل دارای ۲ مدل به صورت زیر میباشد :

۱ – نصب همزمان چند سیستم به صورتی که بتوان همزمان از هر دو استفاده کرد
۲ – نصب چند سیستم عامل به صورتی که برای استفاده از هرکدام باید سیستم Restart شود و وارد سیستم عامل بعدی شوید

در نصب ۲ یا چند سیستم عامل باهم که بتوان همزمان از هردو استفاده کرد از ابزار های مختلفی استفاده میشود که ما معروف ترین آن ها معرفی خواهیم کرد تا بتوانید سیستم عامل مجازی خودتان را اجرا کنید 🙂

۱ – برنامه مجازی ساز VMware :

وی ام ویر یکی از بهترین برنامه های مجازی سازی میباشد شما به وسیله ی این برنامه میتوانید به راحتی چند سیستم عامل در کنار هم نصب کرده و همزمان از هر ۲ یا چند سیستم عامل استفاده نمود . وی ام ویر یک برنامه تولید شده کشور آمریکا با قدمت ۵ ساله میباشد

لوگوی برنامه vmware

VMWARE

۲ – برنامه مجازی ساز Virtual Box :

این نیز یکی دیگر از برنامه های مجازی ساز  میباشد که از سال ۲۰۰۷ ابتدایی ترین نسخه ی آن منتظر شد و پس از آن از سال ۲۰۱۵ به بعد قدرت بسیار بیشتری گرفت، با توجه به نظر سنجی هایی که صورت گرفت این برنامه که دارای حجم بسیار کم ۴۰ الی ۹۰ مگا بایت میباشد رتبه ی بالای به خود اختصاص داد، و همچنین از نظر هکر ها بسیار کار آمد و ایده آل میباشد !

VIRTUALBOX

در اینجا فقط به معرفی این ۲ برنامه بسنده میکنیم، شما برای نصب سیستم عامل مورد نظر خودتون (لینوکس – ویندوز و…) فقط کافیست نسخه ایزو ISO سیستم عاملتون رو دانلود و یا تهیه کنید سپس مراحل نصب سیستم عامل رو به صورت عادی روی این ۲ مجازی ساز طی کنید.

 

روش دیگر نصب سیستم عامل به این صورت میباشد که شما در آن واحد فقط به یکی از سیستم عامل ها دسترسی دارید و برای تعویض بین ۲ سیستم عامل باید دستگاه شما Restart شود .

 

برای این نوع نصب شما باید یک قسمت از هارد سیستم تون رو در نصب سیستم عامل اولیه خالی بگذارید به صورتی که شامل هیچ درایوی نباشد و به صورت انتخاب نشده باشد سپس کافیست فایل سیستم عامل جدیدتون رو از طریق دی وی دی و یا فلش مموری بوت کنید و مراحل عادی نصب رو طی کنید تا پایان .

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.