همیار مجازی

اینترنت ۵G با همکاری شرکت کوالکام و شرکت های چینی عرضه میشود

اینترنت ۵G :

در سال ۲۰۱۹ به لطف شرکت کوالکام و شرکت های تولید کننده‌ی گوشی چینی اینترنت ۵G عرضه میشود و نکته‌ی جالب اینجاست که اول از همه شرکت های چینی از این تکنولوژی بهره میبرد و بعد دیگر شرکت ها میتوانند استفاده کنند.

شرکت کوالکام در اوایل نمایشگاه CES 2018 درمورد اینترنت ۵G صحبت کرد و اعلام کرد که میخواهد با همکاری شرکت های چینی این تکنولوژی را پیاده سازی کنند.

 

اینترنت 5G

 

شرکت Qualcomm رسما اعلام کرد که همراه با چندین شرکت چینی ازجمله: OPPO, ZTE, ONEPLUS, LENOVO, Vivo و Xiaomi در اوایل سال ۲۰۱۹ شروع به ساخت گوشی های ۵G خواهند کرد. امسال شرکت های چینی تلاش های زیادی کرده اند و پیشرفت های زیادی را هم از آن خود کرده اند که میتوان به گذاشتن سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش که شرکت های بزرگی همانند Apple , Samsung, LG از ساخت آن عاجز بودند و شرکت چینی Vivo آن را ساخت و در گوشی X20 Plus از آن استفاده کرد. و دیگر پیشرفت همین اینترنت ۵G است که شرکت های چینی توانستد زودتر از شرکت های بزرگ دیگر از آن بهره ببرند.

نسل بعدی فن آوری بی سیم سطح بیشتری را پوشش میدهد همچنین سرعت آن نیز اقزایش پیدا میکند. اینترنت ۵G یکی از داغ ترین روند پیشرفت تکنولوژی حساب میشود. به این دلیل که به احتمال زیاد پایه ای برای تعدادی از بخش های در حال رشد همانند ماشین های بدون سرنشین و هوش مصنوعی باشد.

 

اینترنت 5G

 

کوالکام همچنین گفته است که Lenovo، Oppo، Vivo و Xiaomi یک قرارداد را برای استفاده از فناوری رادیو کوالکام به ارزش ۲ میلیارد دلار در سه سال گذشته امضا کردند.
یک پیروزی دیگر برای شرکت کوالکام پیشنهاد غیر منتظره‌ی رقیب خود یعنی شرکت Broadcom است. شرکت کوالکام ۱۳۰ میلیارد دلار پیشنهاد شرکت Broadcom را برای ترکیب این شرکت ها رد کرد و گفته است که Qualcomm ارزش بیشتری دارد.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.