همیار مجازی

سامسونگ می خواهد با استفاده از الگوهای جریان خون، شما را شناسایی کند

احراز هویت با الگوهای جریان خون !

سامسونگ می خواهد با استفاده از الگوهای جریان خون، شما را شناسایی کند

طبق گزارشات اخیر، #سامسونگ درحال توسعه یک روش جدید برای احراز هویت کاربران است. این روش جدید با استفاده از الگوهای جریان خون، شما را شناسایی خواهد کرد. اگر نمی خواهید از حسگر اثر انگشت یا چهره ی خود برای باز کردن گوشی استفاده کنید، بهترین گزینه احراز هویت با ضربان قلب می باشد.

باتوجه به اینکه مسیرهای شریانی هیچ کس با هم یکسان نیست، پس شما به راحتی می توانید با استفاده از این روش جدید، گوشی های خود را بدون استفاده از هیچ گونه پین کد یا روش احراز هویت دیگری باز کنید.

یکی از کاربرد های این تکنولوژی در پوشیدنی های مثل The Galaxy Gear S3 می باشد. اگر شناسایی هویت شما با استفاده از جریان خون بدون تکان دادن حتی یک انگشت ممکن شود، پرداخت های موبایل یا دسترسی به حساب های کاربری بلافاصله انجام می شود.

صنعت تکنولوژی به طور کامل به سمت اقدامات بیومتریک به جای پین کد و رمز ها حرکت می کند. ما تا امروز شاهد حسگرهای اثر انگشت، اسکنر چشم و اسکنر صورت برای احراز هویت بوده ایم.

حتی می توان با استفاده از الگوهای جریان خون و حسگر اثر انگشت با یکدیگر، کار را برای هکرها سخت کنیم. همچنین به غیر از بازگشایی دستگاه، می توان از آن برای دسترسی به فایل های حیاتی و حساس استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت های تکنولوژی هنوزم معلوم نیست که این روش به مرحله عرضه برسد. ولی مثل روز روشن است که سامسونگ بر روی این ایده ی جدید خود به خوبی کار می کند و اگر زمانی از این روش جدید برای احراز هویت در سامسونگ اس ۹ استفاده شد، تعجب نکنید.

 

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.