همیار مجازی

گوشی سامسونگ Galaxy S9 نیاز به سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش دارد

آیا این قابلیت در ۲۵ فوریه برای گوشی سامسونگ Galaxy S9 آماده می‌شود؟

شواهد زیادی وجود دارد که سیستم امنیتی جدید اسکن چهره به گوشی سامسونگ Galaxy S9 اضافه شود و بعلاوه آن سنسور اثر انگشت را به صفحه نمایش منتقل کنند. سامسونگ در گوشی گلکسی S8 و در گوشی گلکسی Note 8 از یه جای نامتعارف برای اسکنر اثر انگشت استفاده کرد که زیاد کاربر پسند نیست چون برای استفاده از اسکنر اثر انگشت باید سنسور دوربین را هم لمس کنید. در هر صورت انتظار میرود که شرکت سامسونگ این قابلیت را به گوشی جدید خود یعنی گوشی سامسونگ Galaxy S9 اضافه کند.

 

گوشی سامسونگ Galaxy S9

 

اسکنر اثر انگشت:

تمامی شرکت هایی که در زمینه تولید اسمارت فون فعالیت میکند به دنبال کم کردن حاشیه های در اطراف صفحه نمایش هستند. شرکت های همچون سامسونگ و اپل برای کم کردن حاشیه مجبور به حذف کلید های هوم خود شدند تا درصد بیشتری از قاب جلویی به صفحه نمایش تعلق گیرد. آوردن اسکنر اثر انگشت به قاب جلویی و به صورت دیجیتالی و یا حداقل انتقال دادن به پایین تر از سنسور دوربین در پشت بسیار نیاز است. در اینجا یک نمونه آزمایشی را مشاهده میکنید که چگونه عمل میکند. انتطار میرود در گوشی های بعدی سامسونگ و دیگر شرکت های دیگر از این قابلیت استفاده شود.

 

گوشی سامسونگ Galaxy S9

 

صفحه تنظیمات و جای قرار گیری این سنسور اثر انگشت بسیار شبیه به اسکنر فیزیکی است. در این نسخه‌ی نمایشی اسکنر توانست بخوبی عمل کند اما نه به سرعت گوشی های همچون Galasy Note 8 که اصلا جای نگرانی نیست و قطعا در آینده این قابلیت پیشرفت خواهد کرد. این نوع سنسور اثر انگشت تنها در صفحه نمایش های OLED کار میکند که آن هم به دلیل شکل قرار گیری پیکسل ها است. در این سنسور همه چیز بخوبی عمل میکند و با گذاشتن انگشت شست یا هر انگشت دیگری سنسور فعال میشود و اثر انگشت شمارا شناسایی می کند.

 

گوشی سامسونگ Galaxy S9

 

این سنسور اثر انگشت تنها وقتی که صفحه نمایش خاموش است نمایش داده میشود و در غیر این صورت هرگز آن را روی صفحه نمایش مشاهده نخواهید کرد. قبل از گلکسی اس ۹ شرکت چینی Vivo از اسکنر روی صفحه نمایش Snyptics در گوشی Vivo X20 Plus UD استفاده کرد. اسکنر Snyptics یک ایده جالب و کاربردی است هرچند سرعت آن نسبت به گوشی های امروزی کمتر است اما همچنان رضایت بخش است و قطعا در آینده‌ی نه چندان دور شاهد پیشرفت آن خواهیم شد.

 

گوشی سامسونگ Galaxy S9

آیا گلکسی اس ۹ یا گلکسی نوت ۹ آن را دریافت خواهد کرد؟

با توجه به اینکه شایعه های زیادی در رابطه با گوشی سامسونگ Galaxy S9 وجود دارد و در هیچکدام از این شایعه ها از اسکنر اثر انگشت حرفی گفته نشده است پس احتمال دارد سامسونگ فعلا از این اسکنر استفاده نکند و با انتقال سنسور به پایین تر از دوربین کفایت کند. اما باید همچنان امید وار بود تا ببینم سامسونگ در نمایشگاه MWC آن را معرفی خواهد کرد یا خیر. اگر جواب منفی باشد پس باید منتظر ماند تا ببینیم در گلکسی نوت ۹ از آن استفاده میکند یا اینکه کلا قید سنسور اثر انگشت را میزند و جایگزینی برای آن پیدا میکند.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “گوشی سامسونگ Galaxy S9 نیاز به سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.