همیار مجازی

چند نقطه ضعف آیفون ایکس | AFEW worst features in iPhone X

iPhone X دوست داشتنی است، اما اپل نیاز به چیزهای جدیدی برای سال ۲۰۱۸ دارد.

 

iPhone X

 

پس از گذشت دو ماه ،  آیفون ایکس در مقایسه با آیفون های قدیمی تر ، به شدت سریع و باریک و با ۵٫۸ اینچ فضای روی صفحه نمایش بسیار عالی است.

اما با این همه موفقیت عالی باز هم چند مشکل کوچک در این دستگاه فوق العاده به چشم میخورد.

 

iPhone X

 

نکته ی جالب این است که اپل  طراحی آیفون را تغییر داده و در آیفون X  دکمه هوم را برداشته است.

از یک طرف، شناسه صورت و حرکات ثابت می کند که کاربران آیفون می توانند بدون دکمه خانه (HOME) استفاده کنند. از سوی دیگر، یادگیری حرکات آیفون X زمان می برد، و اعتماد به نفس swipey همیشه حساسیت زیادی ندارد. برخی از اپ های آی فون ایکس هنوز مانده تا کامل پخته شوند.

حال به چند مشکل این گوشی هوشمند بپردازیم….

 

iPhone X

 

ID Face هرگز کار نمی کند زمانی که ما بیشتر به آن نیاز دارم

شناسه چهره در iPhone X ، جایگزین اپل بجای حسگر اثر انگشت ایمن، از دوربین جلویی آی فون ایکس برای تأیید قفل تلفن همراه و باز کردن قفل تلفن استفاده می کند.

این کار با ساخت نقشه سه بعدی از چشمان، بینی و دهان فرد صورت میگیرد. شناسه صورت اغلب فرد را تشخیص می دهد، اما به اندازه کافی قوی نیست. به عنوان مثال، در هنگام استفاده از عینک آفتابی ، میزان موفقیت ۵۰ درصد است.

هنگامی که FACE ID کار نمی کند زمانی است که بیشتر به آن نیاز است .  وقتی که فرد صبح از خواب بیدار شود عینک خود را از چشم خارج کرده است و با فاصله ای که اپل تعیین کرده است یعنی حدود ۲۵ تا ۵۰ سانتی متر احتمال باز شدن گوشی ۵۰ درصد است.

 

iPhone X

 

عمر باتری iPhone X

اگر شما از یک آی فون قدیمی تر با عمر باتری کم استفاده می کنید این باتری لا اقل تمام روز طول میکشد تا تمام شود. آیفون ایکس نسبت به نسخه های قبلی خود باتری را بهبود بخشیده است اما این فقط در ابتدا بود.

پس از دو ماه استفاده ی کاربران iPhone X  ، برخی از آنها اعلام کردند که باتری آیفون ایکس پس از مدتی زودتر خالی میشود در مقایسه با روز های اول استفاده از این گوشی. و این مشکل بزرگی است برای تلفنی با ابهت آیفون ایکس…

 

iPhone X

 

میانبر مسیریابی در iPhone X نقشه فقط یک راه دارد

مردم از نقشه های بسیار زیادی استفاده می کنند. ممکن است از هر دو  نقشه ی Google Maps یا Apple Maps برای انجام کاری استفاده کنید ، آیفون X به طور حیرت انگیز یک آیکون آبی کوچک Tic Tac را در اطراف ساعت قرار می دهد، و آن را به یک دکمه کوچک بسیار زیبایی تبدیل می کند تا بتوانید دوباره به نقشه بازگردید.

این عالی است، اما یک ایراد دارد. شما می توانید از هر نرم افزار به نقشه بروید، اما شما نمی توانید از نقشه بازگردید به آنچه که شما قبلا تغییر دادید. بنابراین اگر شما یک مقاله را بخوانید، می توانید به نقشه بپردازید تا جهت ها را بررسی کنید (با استفاده از میانبر)، اما نمی توانید به داستان (بدون میانبر) بازگردید.

 

iPhone X

 

 

iPhone X

 

اما بزرگترین مشکل در iPhone X این است …

آی فون به این خاطر مورد علاقه بود زیرا در دنیای سخت افزارهایی که مانند رایانه های کوچک با سیستمهای فایل، کیبورد و قلم عمل میکنند ، ساده بود. هر کس می تواند آن را برداشته و آنرا کشف کند.

در حالی که شما نمی توانید از iPhone X بدون آموزش استفاده کنید که اپل آن را ارائه می دهد. چیزهایی که باید آسان باشند بسیار پیچیده است. برای مثال، اگر روی نماد دوربین ضربه بزنید هنگامی که صفحه قفل است آیا باز میشود؟ نه، شما باید سخت فشار دهید و سپس آن را آزاد کنید و یا ضربه تند به سمت راست بزنید.

به عبارت دیگر، شما باید بدانید که چگونه با دکمه ارتباط برقرار کنید – که از نسخه قبلی تغییر کرده است – یا می دانید که چگونه ژست را برای باز کردن آن بگذارید. این یک تجربه کاربری خوب نیست، به خصوص برای یک شرکت که سادگی را الگو کرده و سهولت استفاده کلمه کلیدی آن است.

چند نمونه دیگر اپل همچنین دکمه هایی را فشار داده که عکس را گرفته و گوشی را خاموش می کند. اگر شما این را دوست دارید، ممکن است خودتان به طور تصادفی ۹۱۱ تماس بگیرید.

شما باید بدانید که کدام طرف Notch برای کشیدن سریع کنترل در مرکز کنترل (سمت راست) و برای کشیدن اطلاعیه های شما (سمت چپ) است که باید آن ها را بشناسید. و اکنون، دکمه قفل را دوبار فشار دهید تا نصب برنامه را پایان دهید و آن را نگه دارید تا سیری را فراخوانید و ….

 

iPhone X

بررسی ویدیویی iPhone X

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “چند نقطه ضعف آیفون ایکس | AFEW worst features in iPhone X

[…] همچنان بخوانید: چند نقطه ضعف آیفون ایکس […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.