همیار مجازی

افزایش امنیت در تلگرام | Up Security Telegram

افزایش امنیت در تلگرام

امروزه امنیت برای همه مهم است و اپلیکشن تلگرام که دارای محبوبیت زیادی بین ایرانیان است.

به دلیل امکانات و سرعت بالای تلگرام توجه کاربران ایرانی زیادی را به خود جلب کرده است . در ایران از هر ۱۰ نفر حدود ۶ نفر از تلگرام استفاده میکنند که این امار بسیار بالایی است یعنی  حدود ۶۰ درصد ایرانیان از تلگرام استفاده میکنند .

شرکت تلگرام هرچند ک دارای امنیت فوق العاده ای است و افراد متخصصی را جهت تامین امنیت این برنامه استخدام کرده است که اکثرا دارای درجه دکترا هستند و الگوریتم های فوق العاده ای را طراحی کرده اند که تقریبا میتوان گفت هک کردن تلگرام غیر ممکن است ،اما در اینجا چندین روش وجود دارد که افراد سود جو وارد تلگرام افراد شوند و از اطلاعات انها سواستفاده میکنند ما در اینجا روش های های را به شما معرفی میکنیم که افراد سودجو از ان برای وارد شدن به حساب تلگرام دیگران استفاده میکنند.

هک تلگرام باستفاده از مهندس اجتماعی

هک تلگرام باستفاده از مهندس اجتماعی 

در روش مهندس اجتماعی هکر ها به قربانی های خود نزدیک میشوند و بافرد قربانی صمیمی میشوند تا خود فرد اطلاعات مهمی را در باره خود یا هدفی که هکر در سر دارند لو بدهد این کار برای هکر ها بسیار اسان تر است و دیگر نیاز نیست خیلی راه ها را امتحان کنند تا بدانند از کدام طریق میتواند فرد مورد نظر خود را مورد حمله قرار دهد .

هک تلگرام با استفاده از تروجان

افزایش امنیت در تلگرام | Up Security Telegram

تروجان بر اساس افسانه اسب تروا نام گذاری شده است ، یعنی هکر ها تروجان هایی را برای قربانی های خود میفرستند این تروجان ها در شکل یک برنامه مفید ،کاربردی و جذاب ظاهر میشوند که مخاطب را به خود جذب میکنند و سعی میکنند فرد قربانی را ترغیب نماییند تا این برنامه را نصب نمایید .

با نصب تروجان در واقع شما قبول میکند که برنامه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد ،که بعد از نصب برنامه شروع به جاسوسی و ارسال اطلاعات شما میکند و فرد هکر از این طریق به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا میکند.

دادن دسترسی به دیگران با نصب نسخه های غیرقانونی تلگرام

افزایش امنیت در تلگرام

زمانی که شما نسخه های غیر قانونی تلگرام را نصب میکنید اجازه میدهید که صاحب برنامه از اکانت شما برای هدف های خود خود استفاده کند هرچند ممکن است که شما در کوتاه مدت این را مدت متوجه نشوید که چکار کرده اید اما در طولانی مدت میفهمید شما بجز اجازه دسترسی به تمامی اطلاعات گوشی خود اجازه دیده شدن و بایگانی تمامی اطلاعات داخل پیام رسان خود را به فرد هکر یا سو استفاده جو را داده اید.

هرچند این بحث در اینجا تمام نمیشود ،قطعا ما شمارا از جزئیات بیشتری در پست های بعدی آگاه خواهیم ساخت.

جلوگیری از هک شدن با تایید دو مرحله ای تلگرام

اگر میخواهید امنیت خود را ۱۰۰% افزایش دهید حتما تایید دومرحله ای تلگرام را فعال کنید چون حتی اگر فردی به کد پنج رقمی که از طرف تلگرام به شما ارسال میشود را به هرطریقی داشته باشد یا از طریق راه هایی که گفته شد به کد دست یابی پیدا کند نمیتواند وارد پیام رسان #تلگرام شما شود چون حتما باید پسوردی که شما زده اید را داشته باشد و این احتمال بسیار ضعیف است که هکر بتواند ان پسورد را پیدا کند .

 

آموزش تایید دومرحله ای تلگرام

شما برای افزایش امنیت در تلگرام باید حتما تایید دو مرحله ایخود را فعال نمایید.

قدم اول :

وارد تنظیمات تلگرام شوید. بعد وارد گزینه حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) شوید.

Up Security Telegram

قدم دوم :

در اینجا تایید دو مرحله ای را انتخاب نمایید ،سپس تنظیم گذرواژه اضافی را انتخاب نمایید .

افزایش امنیت تلگرام

مرحله سوم :

ابتدا رمز خود را وارد نمایید سپس در مرحله بعد رمز خود را تکرار نمایید.

جلوگیری از هک تلگرام

 

مرحله چهارم :

در اینجا ابتدا یک راهنما برای بیاد اوردن رمزی که زده اید وارد کنید سپس یا در قسمت شماره ۱ ایمیل خود را وارد کنید تا در زمانی که رمز خود را فراموش کردید بتوانید ان را بازیابی کنید یا در قسمت همانگونه که در تصویرمیبینید نادیده گرفتن را انتخاب نمایید.

تایید دو مرحله ای

 

 

بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “افزایش امنیت در تلگرام | Up Security Telegram

[…] افزایش امنیت در تلگرام […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.