همیار مجازی

آیا میدانستید که ۸ ساعت کار کردن در روز را مدیون شرکت فورد هستید؟

آقایون و خانوم کارمند آیا میدانستید روزانه ۸ ساعت کار کردنتان را مدیون شرکت فورد هستید؟

انقلاب صنعتی در کشور انگلستان شروع شد. در این انقلاب کم کم ماشین ها ( هر وسیله‌ای که کار را برای انسان راحت تر کند) وارد زندگی انسان شدند و روز به روز کار انسان راحت تر و راحت تر شد. تا قبل از انقلاب صعنتی و چند مدت بعد از آن هم ساعت کاری کارمندان از ۱۰ تا ۱۶ ساعت بود. بعد ها شرکت فورد شروع بکار کرد و این وقت کار کردن را منسوخ کرد و تبدیل به ۸ ساعت کرد، که بعدها هم این قانون توسط شرکت های دیگر پیاده شد تا اینکه این قانون به کل جهان رسید.

 

آیا میدانستید
شرکت فورد

 

شرکت فورد:

شرکت فورد که به لاتین Ford Motor Company یک شرکت خودرو سازی آمریکایی است که مرکز آن در شهر مشیگان و در حومه شهر دیترویت است.

کمپانی خودرو سازی آمریکایی فورد در تازیخ ۱۶ ژوئن ۱۹۰۳ میلادی توسط هنری فورد تاسیس شد و امروزه علاوه برخورد‌های سواری و باری خودرو های لوکسی با مارک لینکلن هم تولید میکند. شرکت فورد از سال ۱۹۳۸ خودرو های لوکس ارزان قیمت تری با برند مرکوری تولید میکرد، اما از سال ۲۰۱۱ تولید خودرو با این مارک را متوقف کرد.

فورد سهام اندکی از شرکت ژاپنی مزدا و کمپانی بریتانیایی استون مارتین را نیز در اختیار دارد. شرکت فورد در سال ۱۹۸۹ شرکت خودروسازی جگوار کارز و در سال ۲۰۰۰ شرکت لندرور را خریداری نمود، اما در ماه مارس سال ۲۰۰۸ هر دو را به شرکت هندی تاتا موتورز فروخت. فورد بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ مالک شرکت سوئدی ولوو نیز بود.

 

آیا میدانستید

 

طبق گزارش مرکز پژوهش Navigant در اوایل سال ۲۰۱۷ شرکت خودروسازی فورد در صدر فهرست سازندگان خودرو های خود ران قرار دارد. شرکت خودروسازی فورد، هم‌اکنون دومین تولیدکننده خودرو در ایالات متحده آمریکا بوده و از پایان سال ۲۰۱۱ به‌عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۰ در فهرست فرچون ۵۰۰ در جایگاه هشتمین شرکت بزرگ در ایالات متحده شناخته شد. در حال حاضر شمار کارکنان شرکت فورد بیش از ۲۱۳ هزار نفر اعلام شده، که در ۹۰ کارخانه این شرکت در سراسر جهان، فعالیت می‌کنند. خانواده فورد هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۲٪ درصد از سهام شرکت فورد، مالک اصلی آن محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “آیا میدانستید که ۸ ساعت کار کردن در روز را مدیون شرکت فورد هستید؟

[…] آیا میدانستید که ۸ ساعت کار کردن در روز را مدیون شرکت فو… […]

[…] آیا میدانستید که ۸ ساعت کار کردن در روز را مدیون شرکت فو… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.