همیار مجازی

حافظه UFS 3.0 چیست؟ | حافظه های فوق سریع گوشی

حافظه UFS 3.0:

 

حافظه UFS 3.0 با کاهش مصرف انرژی از ۲.۷ تا ۳.۶ ولت به ۲.۵ ولت سبب خواهند شد تا مصرف انرژی کمتری نیاز داشته باشد. همچین از نظر سرعت یک مسیر می تواند تا سرعت ۱۱.۶ گیگابیت بر ثانیه را منتقل کند که دو برابر استاندارد UFS 2.1 است. برای سرعت بیشتر می توان از دو مسیر و تا سرعت ۲۳.۲ گیگابیت بر ثانیه استفاده کرد.

همچنین JEDEC دامنه دمایی که حافظه UFS 3.0 در آن فعالیت می کند را بین منفی ۴۰ تا مثبت ۱۰۵ درجه سانتی گراد افزایش داده تا در صنعت خودروسازی نیز قابل به استفاده باشد.

حافظه UFS 3.0

 

حافظه UFS 3.0 تغییرات جزئی برای کارت های حافظه جانبی نیز داشته که به زودی و با جزئیات بیشتر رونمایی خواهد شد. البته ما هنوز کارت حافظه ای با استانداردهای قبلی UFS را در بازار ندیده ایم و این تغییرات جزئی نیز تغییر زیادی در این وضعیت ایجاد نخواهد کرد.

 

مموری های Micro SD که در حال حاضر در بازار وجود دارند سرعت زیادی ندارند. حافظه UFS 3.0 برای سرعت بیشتر مموری ها است که این نوع مموری را به یک نسل جدید تبدیل کرده است. این تکنولوژی سرعت انتقال داده هارا بر روی گوشی ها دو برابر میکند.

 

 

حافظه UFS 3.0 برای سخت افزار گوشی های هوشمند، Chrombooks، اتومبیل ها و VR طراحی شده است. UFS به عنوان یک راه برای گوشی های هوشمند است تا سرعت انتقال داده در رم های SSD کامپیوتر را در گوشی تجربه کنید سامسونگ از جمله شرکت هایی است که از این تکنولوژی میخواهد استفاده کند.

این تکنولوژی جدید انرژی کمتری را مصرف میکند و اگر در گوشی های آینده از آن استفاده شود قطعا مصرف باتری در گوشی ها پایین می آید.

 

 

دیگران خوانده‌اند

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.