همیار مجازی

استادیوم Luzhniki روسیه گواهی “سبز” را دریافت کرد. | ۲۰۱۸ WORD CUP

  • ورزشگاه Luzhniki گواهینامه نهایی از استاندارد بین المللی سبز BREEAM را دریافت کرد.
  • استادیوم اسپارتاک و آرنا کازان نیز گواهینامه دارند
  • استادیوم ها مطابق با استانداردهای پایدار، با الزام اجباری FIFA در روسیه در حال آماده شدن هشتند.

 

Luzhniki

 

جام جهانی فیفا همواره در بسیاری از جنبه های جامعه در کشورهای میزبان نفوذ قوی داشته است و روسیه هم مثتثنی نیست.

ورزشگاه Luzhniki تقریبا چهار ماه باقی مانده تا شروع مسابقات ، برگزاری مسابقات افتتاحیه و فینال مسابقات جهانی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، گواهینامه نهایی یا پاسپورت بین المللی BREEAM سبز را دریافت کرده است.

استقرار استادیوم طبق استانداردهای پایدار یک هدف مهم برای برگزارکنندگان مسابقات است: ایجاد عرصه های ورزشی با توجه به استانداردهای سبز نه تنها تاثیر بد آن را بر محیط زیست کاهش میدهد ، بلکه همچنین برنامه ای برای استفاده در آینده برای کاهش مصرف آب و انرژی است.

ورزشگاه Luzhniki ، که در ماه نوامبر گذشته از تیم های ملی روسیه و آرژانتین برای اولین بار پس از یک بازسازی جامع، استقبال کرد.

Luzhniki طی یک دوره کامل از صدور گواهینامه از طراحی تا ساخت و ساز به همان استاندارد رسیده است. تصمیمات مربوط به ساخت و ساز سبز و بهره وری محیط زیستی این پروژه در آن گنجانده شده است.

 

Luzhniki : یک استادیوم سبز

صرفه جویی در انرژی در ورزشگاه Luzhniki از طریق سیستم های گرمایشی ، تهویه مطبوع مدرن، و همچنین جمع آوری تمام خدمات ضروری در یک سیستم مرکزی خودکار به دست می آید. این امکان نظارت کامل و کنترل انرژی مصرفی ساختمان را فراهم می کند.
استفاده از چراغ های مبتنی بر LED به جای چراغ های رشته ای، مقدار قابل توجهی از برق را ذخیره می کند. روشنایی خارج از محل نیز با استفاده از استراتژی های صرفه جویی در مصرف برق نصب شد.

تکنولوژی

تکنولوژی صرفه جویی در مصرف آب در ورزشگاه اجازه خواهد داد که صدها هزار لیتر در یک مسابقه در ظرفیت کامل عملیات ذخیره شود.
فضاهای سبز بزرگ و تعداد زیادی از درختان که در حال حاضر در خاک اطراف موجود هستند، در حین بازسازی حفظ شدند، در حالی که حتی سبزی بیشتر نیز اضافه شد. به گفته مدیران ورزشگاه، ۱۰۵۰ درخت و بوته کاشته شده و ۱۵،۷۰۰ متر مربع تخت گل قرار داده شده است.

 

Luzhniki

 

حفاظت از محیط زیست به ارتفاعات جدید

بجز Luzhniki، دو استادیوم جام جهانی دیگر با توجه به استانداردهای پایدار گواهی شده اند. در ماه ژانویه، ورزشگاه اسپارتاک در مسکو گواهی نهایی BREEAM خود را با سطح “خوب” دریافت کرد. این محل توسط فضاهای سبز بزرگ احاطه شده است و تامین انرژی آن به طور موثر توسط سیستم های مختلف مدیریتی تنظیم می شود که منابع قابل توجهی را ذخیره می کنند.

Arena Kazan “Silver” را در گواهی نهایی خود از “RUSO” دریافت کرده است. گروهی از کارشناسان برای وزارت منابع ملی و محیط زیست – و توسط کمیته برگزاری محلی سازمان لیگ جهانی فوتبال ۲۰۱۸ (LOC) حمایت می شوند .

فدریکو ادیچی، رئیس فدراسیون بین المللی پاکسازی و تنوع، گفت: “استادیوم ها در تلاش  برای ایجاد یک جام جهانی موفق و پایدار هستند به همین دلیل است که فدراسیون جهانی گواهینامه سبز را برای همه عرصه های مورد استفاده برای این رویداد اعمال می کند. خوشحالیم که سه استادیوم جام جهانی ۲۰۱۸ در حال حاضر موفق به کسب گواهینامه پایدار خود در زمینه استانداردهای سبز بین المللی شده اند.

Milana Verkhunova، رئیس اداره پایدار LOC، اظهار داشت. “ایجاد استادیوم جام جهانی در مطابقت با استانداردهای سبز، اطمینان حاصل خواهد کرد که ورزشگاه ها دارای عرصه های کارآمد، امن و راحت فوتبال هستند و همچنین به این معنا است که فرهنگ آگاهی محیط زیست کشور به طور کلی به سطح جدیدی می رسد.”

 

Luzhniki

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.