همیار مجازی

اولین گوشی با صفحه نمایش الماس در سال ۲۰۱۹ تولید خواهد شد

صفحه‌ نمایش الماس:

در سال ۲۰۱۹ قرار است اولین گوشی با محافظ صفحه نمایش الماس تولید شود. این شیشه بعنوان شیشه محافظ استفاده میشود.

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاد باشد، هنگامی که گوشی از دستتان بیوفتد با ترس گوشی را برمی دارید و میترسید از اینکه گوشیه‌تان شکسته باشد. این اتفاق برای هر کسی که گوشی داشته باید به احتمال زیاد پیش آمده است. در سال ۲۰۱۹ به بعد با تولید صفحه های ضد ضربه و نشکن دیگر نگران این مسئله نخواهید شد.

شرکت تولید کننده‌ی Gorilla Glass پوشش های ضد ضربه تولید میکند و گاهی اوقات از کریستان های یاقوت کبود برای تولید این پوشش ها استفاده میکند. شرکت های بزرگی همچون سامسونگ، اپل، سونی و … از این نوع پوشش در تولید گوشی هایشان استفاده میکنند. در حال حاضر یک شرکت دیگر ادعا میکند که در سال ۲۰۱۹ یک نوع پوشش میسازد که به هیچ وجه ضربه نمیبیند و دیگر لازم نیست نگران گوشی هایتان باشید. یعنی میتونید از گوشیتون به جای توپ استفاده کنید! 😐 شما فقط باید تا سال ۲۰۱۹ صبر کنید.

صفحه نمایش

شکستن صفحه یک اتفاق ناخوشایند است. شرکت Akhan از یک الگوی نانوبلور استفاده می کند که کریستال های سازنده‌ی پوشش را مرتب می کند. این ترتیب باعث می شود اگر در اثر فشار بیش از حد یا ضربه‌ احیانا صفحه ترک بخورد به LCD هیچ ضربه‌ای وارد نمی شود.

شرکت خان تلاش میکنند تا بازتابی نور را در الماس به حداقل برسانند. به حداقل رساندن بازتاب در الماس به منظور این است که چشم کاربر کمتر نور دریافت کند. اگر صفحه نمایش موبایل بازتاب زیادی داشته باشد در زیر نور دیدن و خواندن صفحه نمایش سخت تر می شود، چون چشم بیش از حد نیاز نور دریافت میکند. که کاربر در این حالت نور صفحه نمایش را بیشتر میکند تا راحت تر صفحه نمایش را ببیند و در این صورت نیز زود‌تر باتری خالی میشود.

 

صبر کردن تا ۲۰۱۹ وقت زیادی است برای دست یافتن به یک گوشی که ترس شما از شکستن صفحه نمایش را برطرف کند. همچنین از نظر قیمت هم با توجه به قیمت بالای الماس انتظار نداشته باشد قیمت این نوع گوشی ارزان باشد.

گوشی موتورولا Moto Z2 Force صفحه نمایشی بسیار قوی و تقریبا نشکن دارد که در این فیلم مقاوت آن را در برابر ضربه می بینید. این گوشی صفحه نمایشی بسیار مقاوم به ضربه دارد و خیال شما را از بابت شکستن صفحه نمایش راحت میکند.

 

بیشتر بخوانید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.