همیار مجازی

طرح رجیستری : چه گوشی‌هایی احتیاج به فعالسازی دارند؟

کدام گوشی های تلفن همراه احتیاج به فعال سازی در طرح رجیستری دارند؟

فعال سازی رجیستری

فعالسازی چیست؟

فعالسازی، فرایندی است که منجر به برقراری اتصال میان تلفن همراه و شبکه می‌شود. هر شخص پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) باید از طریق سامانه همتا با واردکردن شماره IMEI، کد فعال‌سازی و شماره سیمکارت، گوشی خود را ثبت کند. افرادی که از روز شنبه مورخ ۱۴ بهمن اقدام به خرید تلفن همراه (نو یا کارکرده) با برندهای اپل، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل نمایند، ملزم به انجام فرآیند فعالسازی خواهند بود.

فعال سازی گوشی

طریقه فعالسازی:

طریقه فعالسازی گوشی های نو و کارکرده (دست دوم) یکسان است. تنها تفاوتی که در پروسه فعالسازی آنها وجود دارد در نوع کد فعالسازی است. کد فعالسازی تلفن‌ های همراه آکبند، به صورت اسکرچ شده بر روی کارت گارانتی یا روی جعبه تلفن همراه درج شده است. درحالیکه کد فعالسازی برای گوشی‌های کارکرده پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت توسط شخص فروشنده، به‌ صورت پیامک از طرف سامانه همتا به شماره سیمکارت شخص خریدار ارسال می‌گردد. شخص خریدار پس از دریافت کد فعالسازی، می‌تواند تلفن همراه را برای شماره سیمکارت خود فعال نماید.

فعالسازی گوشی

چه گوشی های احتیاج به فعالسازی ندارند؟

تلفن‌های همراه در حال استفاده که در دوره رویت و تا قبل از مشمول شدن، سابقه‌ای از فعالیت آن در شبکه رویت شده باشد، به‌عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می‌تواند به‌صورت دائم از شبکه‌های اپراتوری سرویس بگیرد و احتیاجی به فرآیند فعالسازی گوشی نخواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

رجیستری گوشی های سامسونگ و هواوی

ال جی پنجمین برند طرح رجیستری

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.