همیار مجازی

پر در آمد ترین شغل های ایران | ۱۰ شغل برتر ایران از نظر درآمدزایی

پر در آمد ترین شغل های ایران

در شرایط اقتصادی ایران که بیکاری بسیار زیاد است پیدا کردن شغلی با در آمد عالی تقریبا غیر ممکن است. اما با این حال نیز شغل های وجود دارند که درآمد خوبی دارند ولی دسترسی به این شغل ها بسیار سخت است. با ما همراه باشید با پر در آمد ترین شغل های ایران…

 

۱ – دارو سازی

رشته داروسازی ممکن است جذابیت های پزشکی و دندانپزشکی را از دید خیلی ها نداشته باشد اما در عوض مزایایی دارد که می توان به عنوان یک شغل خوب و پولساز روی آن حساب کرد.

دوره داروسازی عمومی ۲۰۷ واحد است و حداقل ۶ سال طول می کشد اما دانشجویان داروسازی بعد از گذراندن ۱۴۰ واحد به شرط داشتن معدل بالا می توانند کارت انجمن داروسازان را دریافت کنند و به عنوان قائم مقام مسئول فنی داروخانه ها مشغول کار شوند. متاسفانه مصرف دارو به صورت صحیح و غلط در ایران بسیار زیاد است و این به نفع داروسازان است.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۲ – دندان پزشکی

دندانپزشکی از آن رشته های پر درآمد است که داوطلبان کنکور از دوران دبیرستان برای قبولی در آن برنامه ریزی می کنند. همین حالا ۲۰ هزار دانشجوی دندانپزشکی در ۶۶ دانشکده مشغول تحصیل هستند و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ تعداد دندانپزشکان ما به ۵۰ هزار نفر برسد.

این یعنی با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور، حداقل در مناطق محروم همچنان ظرفیت و بازار کار برای این شغل وجود دارد.دندانپزشکی از آن رشته های پر درآمد است که داوطلبان کنکور از دوران دبیرستان برای قبولی در آن برنامه ریزی می کنند. همین حالا ۲۰ هزار دانشجوی دندانپزشکی در ۶۶ دانشکده مشغول تحصیل هستند و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ تعداد دندانپزشکان ما به ۵۰ هزار نفر برسد.

این یعنی با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور، حداقل در مناطق محروم همچنان ظرفیت و بازار کار برای این شغل وجود دارد.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۳ – خدمات انلاین

در حال حاظر دنیای مجازی به قطب بزرگی تبدیل شده است که وارد زندگی تمام افراد جامعه شده است.شما هر کاری را که میتوانید در دنیای واقعی انجام دهید در ضمینه  ی

کسب در آمد و بازار کار ، در دنیای مجازی هم میتوانید انجام دهید.

از فروشگاه های اینترنتی گرفته تا سایت های خبری ، اطلاع رسانی ، آموزشی و …

در حال حاظر فروشگاه های اینترنتی آمازون ، علی بابا و ایبای و چندین فروشگاه برتر دیگر جزو پر در آمد ترین شغل های دنیا هستند.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۴ – واسطه گری شغلی با سود خالص

شغل واسطه گری یا دلالی در هر زمینه ای یکی از کم زحمت ترین و پر سود ترین مشاغل در ایران به شمار میاد. در شغل واسطه گری که نه به سرمایه نیاز دارد و نه به اطلاعات و آموزش خاص، می توانید با پیدا کردن مشتری برای چیزهای مختلف مثل خانه ، ماشین یا هر نوع وسیله ای سود خالص بدست بیاورید.

شغل بازاریابی هم که این روزها خیلی فراگیر شده است ، در حیطه همین واسطه گری قرار دارد و در بازاریابی اگر بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری ها رو جذب کنید و فروش محصول رو بالا ببرید پورسانت خوبی دریافت می کنید. بازاریاب های موفق بعضاً تا ماهی ۱۰ میلیون تومان هم درآمد دارند.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 ۵ – راهنمای گردشگر

با توجه به افزایش آمار ورود گردشگران به کشور به خصوص در شهرهای گردشگرپذیر همچون شیراز و اصفهان بازار تورلیدرها به خصوص راهنمای توریست های خارجی بسیار داغ شده است. راهنمای گردشگر یا تورلیدر شخصی است که با آشنایی و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه های طبیعت و … خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن محل سفر می کنند، توضیح داده و معرفی کند.

از سال ۹۲ تا ۹۵، حدود ۲۰ میلیون گردشگر وارد ایران شده و بیش از ۳۲ میلیارد دلار معادل ۱۲۸ هزار میلیارد تومان درآمد برای صنعت گردشگری به وجود آورده است. درآمد تورلیدرها به نسبت میزان فعالیت روزانه شان رقم قابل اعتنایی می شود. به خصوص تورلیدرهای مسافران خارجی به دلار پول می گیرند و به ریال خرج می کنند.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۶ – برنامه نویس و توسعه گر وب

رشد تکنولوژی و فراگیر شدن استفاده از موبایل، فضای مجازی و تغییر چشمگیر سبک زندگی مردم در مدت کوتاه باعث شده تا برنامه نویسی و ارائه خدمات تحت وب بازار کار خوبی را برای مهندسین کامپیوتر فراهم آورد. از برنامه نویسی نرم افزارهای موبایلی اندروید تا طراحی وب سایت های ارائه خدمات اینترنتی برای شرکت ها، نهادها و استارتاپ های گوناگون باعث رشد چشمگیر شغل برنامه نویسی شده است.

یادگیری زبان برنامه نویسی ممکن است کمی سخت و زمان بر باشد اما آینده ای عالی خواهد داشت.و جزو پر در آمد ترین شغل های ایران است.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۷ – پرورش قارچ

یکی از عمده مشاغلی که به دلیل داشتن هزینه پایین برای شروع در ایران خیلی درآمد زا و مطرح شده پرورش قارچ است. خیلی از افرادی که در شغل تولید و پرورش قارچ فعالیت می کنند درآمد خیلی خوبی از این کار به دست میاورند و چون این شغل بصورت گلخانه ای انجام میشوند بهره برداری از آن تقریباً در تمام کشور مقدور است. از دیگر شغل های این چنینی که درآمد زایی بالایی دارند میشود به پرورش بلدرچین، شترمرغ، انواع آبزیان و انواع گیاهان اشاره کرد.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۸ – جراحی زیبایی

امروزه جراحی زیبایی مانند یک بیماری در بین بعضی جامعه ها منتشر شده است . در ایران و بسیاری از مردم دنیا زیبایی بخصوص برای خانم ها بسیار مهم است و همه به خاطر آن زیر تیخ جراحی میروند. به جرئت میتوان گفت پزشکان جراحی زیبایی جزو ثروتمندترین پزشکان هستند.جراحی زیبایی شغل بسیار پر درآمدی است.

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۹ – بازیگر سینما و تلویزیون

دیگر تردیدی وجود ندارد که حداقل رقم دریافتی بازیگران مطرح ایران برای بازی در یک فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست. این رقم بسته به ارزش بازیگر برای گیشه و نوع فیلمی که قرار است در آن به ایفای نقش بپردازد گاهی تا ۲۰۰ میلیون تومان هم می رسد. بعضی بازیگرها دست رد به سینه هیچ تهیه کننده و کارگردان و فیلمنامه ای نمی زنند و این چنین است که مثلا امین حیایی و حامد بهداد مردانی برای تمام فصول پرده سینما در طول سال هستند.

اگرچه این هم هست که بازیگرها به ویژه اگر مطرح باشند، خرج بالایی هم برای خودنمایی در جامعه دارند. به هر حال نمی شود که ستاره باشی و پرایدسوار شوی یا گوشی موبایل درپیتی دستت بگیری یا لباس هایت برند نباشد یا… همین دیگر، ستاره بودن خرج هم بسیار دارد.

درآمد متوسط:سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

بالاترین درآمد:سالانه ۵۰۰ میلیون تومان

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

۱۰ – مربی و بازیکن فوتبال/ از ۷۷۷ به ۹۹۹ میلیون

وضعیت پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان فوتبال در ایران شاید در حد سایر کشورهای مطرح در قاره آسیا نباشد اما بازهم بازیکنان و مربیان طراز اول فوتبال سالانه کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان دریافت نمی کنند.

این البته منهای پاداش هایی است که در طول فصل به دلایل مختلف دریافت می کنند. بازیکنان سطح اول فوتبال ایران تازه این امکان را هم دارند که با یک یا دو فصل بازی در تیم های عربی پول خوبی به جیب بزنند. علاوه بر این بازیکنان و مربیان فوتبال به دلیل محبوبیت در جامعه معمولا از امتیازهایی برخوردار می شوند که شامل حال سایر اقشار نمی شود. مثلا چه کسی حاضر نیست به یک بازیکن محبوب فوتبال در زمان خرید خودرو تخفیف ویژه بدهد؟ تازه اینکه چیزی نیست، بعضی ها حتی خودرو هم هدیه می دهند!

 

پر در آمد ترین شغل های ایران

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.