همیار مجازی

سردترین نقطه جهان در کجا قرار دارد؟ معرفی تمامی مناطق سرد کره ی زمین

سردترین نقطه جهان :

جهان با تغییران آب و هوایی مشخص می شود. در اطراف استوا، کشور های با آب و هوای گرمسیری و باران های طولانی وجود دارند، که به نوبه خودش باعث به وجود آمدن جنگل های بارانی در بعضی نقاط و بیابان ها در نقاط دیگر شده است. همچنین کشور هایی هستند که در بالا و پایین استوا قرار داند که چهار فصل (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) را تجریه می کنند. اگر شما به دنبال سردترین نقطه جهان هستید، اول باید به مکان هایی که به قطب نزدیک تر می باشند، نگاه کنید.

سردترین نقطه جهان

آیا تنها نقطه سرد در زمین، فقط قطب جنوب است؟ سردترین نقطه مسکونی جهان کجاست؟ سردترین نقطه جهان کجا می باشد؟ در اینجا ما با یک لیست بی عیب و نقص که شامل ۱۰ مکان از سردترین نقاط جهان می باشند، به سئوالات شما جواب می دهیم.

 

۱) وستوک – قطب جنوب

وستوک - قطب جنوب، سردترین نقطه جهان

یک ایستگاه تحقیقاتی کشور روسیه می باشد که در قطب جنوب قرار دارد. پایگاه وستوک در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد. دمای این مکان منفی ۸۹٫۲ درجه سانتی گراد ( منفی ۱۲۸٫۶ درجه فارنهایت) می باشد. این مکان خطرناک، ناخوشایند، بی سر و صدا و سردترین مکان جهان می باشد که کاملا غیر قابل سکونت است.

 

۲) اسمیت – گرینلند

اسمیت - گرینلند ، سردترین نقطه در جهان

اسمیت در گرینلند که بزرگ ترین جزیره در دنیا می باشد، قرار دارد. طبق عملیاتی که در ماه ژوئیه سال ۱۹۳۰ تا ماه اوت سال ۱۹۳۱ انجام گرفت، دمای این مکان منفی ۴۷٫۲ درجه سانتی گراد (منفی ۵۳ درجه فارنهایت) می باشد.

 

۳) ورخویانسک – روسیه

ورخویانسک - روسیه ، سرد ترین مکان زمین

ورخویانسک شهری در روسیه می باشد که در جمهوری یاقوتستان قرار دارد. این مکان در نزدیکی رودخانه یانا در قطب شمال می باشد. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ با جمعیت ۱۳۱۱ نفر به ثبت رسید.پایین ترین دمای به ثبت رسیده منفی ۶۹٫۸ درجه سانتی گراد (منفی ۹۳٫۶ درجه فارنهایت) می باشد.

 

۴) نورث آیس – گرینلند

نورث آیس - گرینلند ، سرد ترین نقاط جهان

این ایستگاه تحقیقاتی در شمال گرینلند می باشد. بریتانیایی ها در سال های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۴ به یک سفر در گرینلند رفتند، این سفر توسط جیمز سیپسون رهبری شد. پایین ترین دما منفی ۶۶٫۱ درجه سانتی گراد (منفی ۸۷ درجه فارنهایت) می باشد، این دما در آمریکای شمالی به ثبت رسید.

 

۵) اویماکان – روسیه

اویماکان ، سردترین شهر دنیا

این منطقه نیز در جمهوری یاقوستان یا ساخا است که در امتداد رودخانه ایندیگیرکا قرار دارد. این منطقه سردترین مکان مسکونی زمین می باشد. طبق سرشماری سال ۲۰۱۱ جمعیت این جا به ۵۰۰ نفر می رسد. دمای این مکان در سال ۱۹۲۴، منفی ۷۱٫۲ درجه سانتی گراد (منفی ۹۶ درجه فارنهایت) بوده و در ۶ فوریه سال ۱۹۳۳ با دمای منفی ۶۷٫۸ درجه سانتی گراد (منفی ۹۰ درجه فارنهایت) به ثبت رسید.

 

۶) اسنگ – یوکان، کانادا

اسنگ - یوکان، کانادا ، سردترین روستا در جهان

اسنگ یک روستا می باشد که در کانادا واقع شده است. پایین ترین دمای این مکان در ۳ فوریه سال ۱۹۴۷ بوده است، که با دمای منفی ۶۳ درجه سانتی گراد (منفی ۸۱٫۴ درجه فارنهایت) به ثبت رسیده است. از سال ۲۰۰۶ هیچ سرشماری برای این منطقه انجام نگرفته و هیچ جمعیتی برای آن ثبت نشده است.

 

۷) فورت سیل کریک – یوکان، کانادا

فورت سیل کریک - کانادا

این منطقه در یوکان، کانادا قرار دارد. در اینجا هیچ جاده ای وجود ندارد و تنها راه های ارتباطی قایق و هواپیما می باشند. پایین ترین دمای به ثبت رسیده منفی ۵۸٫۸ درجه سانتی گراد (منفی ۷۴ درجه فارنهایت) می باشد.

 

۸) کوه مک کینلی – آلاسکا

Mighty Mount Mckinley In Denali Park Alaska HD Desktop Background

مک کینلی، نام کوهی می باشد که در رشته کوه راکی و نیمکره ی شمالی آمریکا در ایالت آلاسکا می باشد. این کوه با ارتفاع ۶۱۹۳ متر، مرتفع ترین قله آمریکای شمالی به حساب می آید. این کوه در پارک و منطقه حفاظت شده ملی دنالی واقع است. دمای این منطقه منفی ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد.

 

۹) استنلی – آیداهو

استنلی آیداهو شهری با سردترین زمستان ها . گرم ترین تابستان ها

استنلی شهری در کاستر ایالت آیداهو می باشد که جمعیت آن در سال ۲۰۱۰ میلادی ۶۳ نفر بوده است. این منطقه از آب و هوای زیر کوهی آلپ تاثیر می پذیرد، که در زمستان ها بسیار سرد و در تابستان ها بسیار گرم می باشد. پایین ترین دمای ثبت شده منفی ۱۷٫۸ درجه سانتیگراد (صفر درجه فارنهایت) است.

 

۱۰) راجرز پاس – ایالت متحده آمریکا

راجرز پاس مونتانا

راجرز پاس در ایالت مونتانا واقع شده است. ایالت مونتانا جزء ایالت های غرب آمریکا می باشد. دمای این منطقه در سال ۱۹۵۴ دمای این منطقه به منفی ۵۷ درجه سانتیگراد ( منفی ۷۰ درجه فارنهایت) رسید.

 

مطالب مرتبط:

گرم ترین نقطه جهان کجاست؟

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.