همیار مجازی

درمان سریع سر درد | Rapid headache treatment

راه های درمان سریع سر درد

درمان سریع سر درد

ما در اینجا برای شما راه کار هایی را آماده کرده ایم تا بتوانید از شر سر درد خود خلاص شوید و از پیشگیری آن جلوگیری کنید.

۱) انواع سردرد

انواع مختلفی سردرد داریم که عبارتند از : سردرد ناشی از استرس ،سردرد عصبی ،سردرد مزمن روزانه ،میگرین و… شناخت نوع سردرد به پیدا کردن راه درمان و تسریع درمان کمک فراوانی میکند.

انواع سردرد

۲) نکاتی که از بروز سردرد جلوگیری میکنند

بهترین راه برای درمان سردرد این است که از وخیم تر شدن ان جلو گیری کنیم و نکاتی را رعایت کنیم که کمک میکنند کمتر دچار سر درد شویم .

بهتر است از خوردن پنیر، شکلات ،پرتقال و قهوه را با معده خالی اجتناب کنید چون می تواند موجب بروز سردرد شود . همچنین عدم فعالیت ورزشی و رژیم های سخت و عدم مصرف آب به اندازه کافی میتواند در سردرد موثر باشند.

از غذاهایی که منیزیم و کلسیم بالا دارند استفاده کنید چون این غذا ها در کمتر کردن علائم و نشانه های تنش و استرس مرتبط با سردرد مفید و موثر هستند. مواد غذایی مانند کلم بروکلی، لوبیا، آجیل، اسفناج و … سرشار از منیزیم هستند که میتوانید با مصرف این مواد غذایی از بروز سردرد تا حدی جلو گیری نماید.

داشتن خواب و استراحت کافی برای جلوگیری از سردرد لازم است و متخصصان توصیه میکنند کسانی که دچار سردرد هستند خواب خود را منظم کنند و به اندازه کافی استراحت نمایند چون از بروز سردرد تا حد زیادی جلوگیری میکند.

۳) درمان سردرد با استفاده از چای

مدت زیادی از چای زنجبیل در جهان شرق برای درمان و پیشگیری از انواع بیماری ها استفاده می شد. اگر یک اینچ ریشه زنجبیل را به یک فنجان آب اضافه کنید و آن را به مدت ۵ دقیقه بجوشانید همانند آسپیرین در کاهش التهاب و درمان سریع سردرد عمل می کند.
چای سبز یک آنتی اکسیدان قوی و سرشار از مواد مغذی است که باعث شادابی بدن میشود و همچنین باعث دفع سموم از بدن میشود و در درمان سر درد موثر است . همچنین چایی نعنا و بابونه نیز در درمان سردرد موثر هستند .
چای سبز درمان سردرد

۴) استفاده از کمپرس سرد

یکی از بهترین روشهای درمان سریع  سردرد کمپرس سرد است که در کمپرس سرد از روغن اسطوخودوس استفاده کنید ، ابتدا پارچه ای را در ظرف آب سردی که سه تا چهار قطره روغن اسطوخودوس را در آن ریخته اید خیس کنید و سپس خوب بفشارید تا آب اضافی آن گرفته شود. اگر با این پارچه شقیقه ها، پیشانی و گردن را برای چند دقیقه کمپرس کنید بشدت از سردرد شما کم میکند و باعث آرامش برای شما میشود. همچنین می توانید دو قطره روغن اسطوخودوس را در یک نعلبکی کوچک حاوی روغن بادام شیرین یا آفتاب گردان بریزید و با این روغن شقیقه ها را ماساژ دهید.
کمپرس سرد درمان سردرد

 ۵) روغن نعنا

روغن نعنا تهیه کنید چون استشمام روغن نعنا یکی از راه های درمان سردرد است و باعث میشود سردرد شما تسکین پیدا کنید همچنین روغن نعنا موجب باز شدن عروق و افزایش جریان خون می شود. بیشتر سردردهای میگرنی ناشی از ضعیف بودن جریان خون است که روغن نعنا با خواص خود باعث حل این مشکل میشود. از خواص دیگر نعنا باز کردن سینوس ها و رساندن اکسیژن بیشتر به خون است و از طریق این راه باعث کاهش سردرد میشود.
نعنا راهی برای کاهش سردرد

 ۶) استراحت در مکانی آرام و تاریک

 راه دیگر برای اینکه سردردتان کاهش پیدا کند این است که به مکان ساکت و ارامی بروید و به مدت نیم ساعت استراحت کنید . این کار باعث می شود که سر درد شما کاهش پیدا کند .
کم خوابی باعث سردرد

۷) یوگا

تمرینات یوگا برای آرامش روح، همچنین برای آسایش بدن بسیار مفید است و حالت و وضعیت بدن را نیز اصلاح می کنند . که به این تمرینات چون هم جسم هم روح را آرام میکند باعث کاهش سردرد میشود .
یوگا راهی برای خلاصی از سردرد

دیگران خوانده اند :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.