همیار مجازی

نشانه های هک شدن گوشی – Signs of hacking the phone

نشانه های هک شدن گوشی

نشانه های هک شدن گوشی

اگر حدس میزنید که گوشی یا تبلت شما در معرض خطر قرار دارد بهتر است خیلی سریع اقدامات امنیتی را اعمال کنید. بیشتر افراد حتی نمیفهمند چه زمانی باید به هک شدن دستگاهشان شک کنند و نشانه های هک شدن گوشی چه هستند. در ادامه نشانههای اصلی دستگاهی که در معرض سواستفاده قرار دارد را معرفی میکنیم.

 عملکرد کند

بدافزارهایی که دستگاه را مورد حمله قرار دهند، عملکرد آن را به طور قابل مشهودی کند میکنند.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

باتری ضعیف 

کاربران اندروید به خوبی میدانند که عمر باتری دستگاهشان معمولا چقدر است. اگر میزان باتری به طرز نامعلومی کم شود نشاندهنده حمله بدافزاری است. همچنین دستگاه ممکن است از حالت عادی داغتر شود.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

 تغییر ناگهانی دانلود

بسیاری از اوقات وجود یک بدافزار، از طریق برنامه معمول تبادل اطلاعاتی دستگاه شناخته میشود. تغییرات ناگهانی در شیوه دانلود و یا آپلود میتواند نشان دهنده یک جاسوس در دستگاه شما باشد.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

قطع شدن و یا منقطع شدن تماسها

نشانه های هک شدن گوشی قطع شدن تماس است . فردی که گوشی وی مورد حمله قرار بگیرد، بسیاری از اوقات با وجود داشتن سیگنال موبایل بالا، با مشکلات برقراری تماس روبرو می شود. مثلا ایجاد نویزهای متخلف که در حین تماس شنیده میشود.

نشانه های هک شدن گوشی

 

 

دستگاه خود به خود پیغام های عجیب ارسال و یا دریافت میکند.

اگر همکار و یا دوستتان عنوان کرد که از شما پیغامی دریافت کرده که مطمئن هستید شما آن را ارسال نکردهاید، احتمالا مشکل مربوط به بدافزاری خرابکار است.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

برنامه های جدید

اگر روی گوشی خود برنامه هایی میبینید که به خاطر ندارید خودتان دانلود کرده باشید، دستگاه شما به احتمال زیاد هک شده است. بدافزارهای پیشرفته با دانلود برنامه های مخرب که به صورت خودکار نصب میشوند، کنترل کامل دستگاه را به دست میگیرند و اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی و یا اطلاعت شخصی را جاسوسی میکنند.
برخی برنامه ها نیز ممکن است ناگهان از کار بیفتند که این هم از دیگر نشانه های وجود یک بدافزار است.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

 

وب سایتها با ظاهری عجیب نمایش داده میشوند

در برخی از مواقع، اگر ظاهر وب سایتها با آنچه شما تا قبل از این از آن به یاد دارید متفاوت است، احتمالا فعالیتهای مخرب دلیل آن است.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

افزایش هزینه قبض

یکی دیگر از نشانه های هک شدن گوشی افزایش هزینه ی قبض است. اگر قبض آبونمان موبایلتان به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده، حتما با اپراتور خود تماس بگیرید و دلیل آن را جویا شوید. هنگام ثبت نام در برخی از برنامه های رایگان، کاربر ممکن است بدون آنکه حتی بفهمد با ارسال خودکار پیامک توسط آن برنامه، موافقت کند.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 پاپ اپها یا پنجرههای هشدار

Pop درست مانند کامپیوترها، برخی از بدافزارهای مخصوص موبایل، پنجره هشدار یا – تولید میکنند و از کاربر up میخواهند که یک سری کارها را انجام دهد یا اطلاعات به خصوصی را وارد کند. هنگام برخورد با هرگونه پنجره پاپ آپ، مراقب باشید.

 

نشانه های هک شدن گوشی

رسوخ در اطلاعات

از نشانه های هک شدن گوشی ، رسوخ اطلاعات هم خطرناک است. اگر هرگونه تغییری در اطلاعات دستگاه خود کردید، حتما به دنبال دلیل آن باشید.

 

نشانه های هک شدن گوشی

 

 

همچنین ببینید…

آیفون ۹ | آنچه که باید در مورد IPHONE 9 2018 بدانید…

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.