همیار مجازی

۵G چیست ؟ تمام چیزهای که شما باید در مورد ۵ جی بدانید!

اخرین اخبار، دیدگاه ها و تحولات در دنیای شگفت انگیز شبکه های ۵G

5 جی

۵ جی چیست؟

شبکه های ۵G نسل بعدی اینترنت گوشی های همراه می باشد که اتصالات قابل اعتماد و سرعت بیشتری نسبت به نسل های پیشین برای تلفن های همراه و دیگر دستگاه ها فراهم می کند. با ترکیب جدیدترین تکنولوژی ها و تحقیقات اخیر، انتظار می رود ۵G اتصالات فعلی را سربع تر نماید و با میانگین سرعت دانلود حدود ۱ گیگابایت وارد این عرصه شود. این شبکه ها موجب افزایش قدرت عظیمی در فناوری اینترنت اشیاء و زیرساخت های لازم برای حمل مقدار زیادی داده ها را فراهم می سازد و دنیا را بسیار هوشمند تر و متصل تر می نماید.

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ نسل جدید اینترنت در دنیا راه اندازی شود و  در کنار ۳G و ۴G همکاری کند تا بدون در نظر گرفتن اینکه در کجا قرار دارید، ارتباطات سریع تری برای همه مردم فراهم کند.

5 جی چیست

ویژگی های ۵G:

بیشتر شدن سرعت دانلود و آپلود

پخش سریع تر و روان تر محتوای آنلاین

بالا رفتن کیفیت تماس های صوتی و تصویری

قابل اعتمادتر شدن اتصالات گوشی های تلفن همراه

بیشتر شدن تعداد دستگاه های متصل به اینترنت (اینترنت اشیاء)

توسعه فن آوری های پیشرفته همچون شهر های هوشمند و ماشین های خود ران

5G چیست

سرعت ۵G چقدر می باشد؟

هنوز مشخص نیست که این نسل جدید تا چه حد از نسل پیشین خود یعنی ۴G سریع تر خواهد بود، چراکه این تکنولوژی جدید در حال توسعه می باشد. گفته می شود که سرعت قابل توجهی را فراهم می کند و طبق GSMA، سرعت دانلود را حدود ۱ گیگابایت در نظر گرفته اند. البته خیلی ها سرعت متوسط ۵G را تقریبا ۱۰ گیگابایت در نظر گرفته اند. این بدان معنی است که کاربران یک فیلم را با کیفیت بسیار بالا را در چند ثانیه دانلود نمایند و یا نرم افزار های خود را باسرعت بیشتری نسبت به امروز، دانلود و نصب کنند.

سرعت 5 جی

آیا ۵G بر روی تلفن همراه فعلی ما کار خواهد کرد؟

گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و دیگر دستگاه ها که از تکنولوژی ۴G به طور استاندارد پشتیبانی می کنند، از فناوری ۵G نمی توانند استفاده کنند و برای دسترسی به آن باید هزینه های نیز بکنند. خب البته تا سال ۲۰۲۰ ما دستگاه های را که از این فناوری پشتیبانی می کنند را خواهیم دید. البته تا راه اندازی کامل ۵ جی مدتی به طول می انجامد و باید با فناوری های پیشین خود نیز سازگار باشد تا در صورت از دست دادن اتصالات ۵G، دستگاه بتواند به شبکه های ۴G و ۳G وصل شود.

همانند فناوری ۴G، نسل جدید شبکه های اینترنت طول خواهد کشید و بلافاصله ما نمی توانیم به آن دسترسی پیداکنیم و حتی لازم است دستگاه های خود نیز ارتقا دهیم.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.