همیار مجازی

معرفی پرطرفدارترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی:

باتوجه به اینکه در ایران چندین نوع نژاد وجود دارد طرز تهیه یک نوع غذا در نژاد ها با همدیگر تفاوت دارد ولی در ترکیبات اصلی غذا معمولا تغییری ایجاد نمیشود و تنها در ادویه ها و موادی که هرکس به سلیقه خود میتواند اضافه کند، فرق دارد. در اکثر غذاهای ایرانی از موادی همچون حبوبات، مرغ، گوشت، برنج و انواع ادویه ها استفاده میشود. در غذاهای که بیشتر از همه در ایران تهیه میشود مرغ و گوشت نقش زیادی دارند که میتوان به غذاهای همچون: زرشک پلو با مرغ، سبزی پلو با مرغ، خورشت فسنجان، خورشت بامیه با گوشت، خورشت قورمه سبزی، سبزی پلو با ماهیچه و… اشاره کرد.

در هر منطقه‌ی کشور، غذاهای ایرانی با سبک و روش های خاصی تهیه می شوند. برای مثال: در جنوب کشور، مزه تند در غذا ها بیشتر استفاده میشود و از سوی دیگر در مناطق مرکزی و پایتخت، بیشتر غذاها طعم شورتری در مقایسه با دیگر مناطق دارند. این تفاوت در طعم، به دلیل عادت های غذایی است که از گذشته تا به امروز، بین نسل ها منتقل شده و به بخشی از آداب و رسوم غذایی منطقه های مختلف کشور تبدیل شده است.

 

۱) زرشک پلو با مرغ از اصلی ترین غذاهای ایرانی

 

غذاهای ایرانی _زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو از اصلی ترین غذاهای ایرانی است در تمام رستوران ها تهیه میشود. این غذا در مهمانی های مجلسی نیز بسیار زیاد تهیه میشود. زرشک پلو با زرشک، مرغ، برنج و بعضی مواقع خلال پسته و خلال سیب زمینی تهیه میشود البته نا گفته نماند که این غذای پرطرفدار به روش های مختلفی تهیه میشود. عده ای مرغ این غذا را در آب (به صورت آب پز) پخته و عده ای دیگر آن را در روغن سرخ می کنند و ادویه های مختلفی به آن اضافه می کنند.

 

۲) چلوکباب کوبیده

 

غذاهای ایرانی _چلوکباب کوبیده

 

چلو کباب کوبیده از دیگر غذا های ایرانی است که طرفداران زیادی را دارد. چلو کباب کوبیده از برنج دم کرده (به صورت آب کش یا کته)، گوشت چرخ کرده و پیاز به همراه گوجه فرنگی تهیه می‌شود. گوشت چرخ کرده را پس از مخلوط کردن با پیاز و ادویه های لازم، روی سیخ های مخصوص کباب قرار داده و روی آتش پخته میشود. همچنین گوجه فرنگی کبابی هم در کنارش سرو می شود که طعم غذا را بیشتر می کند. چلو کباب کوبیده از غذا های مجلسی ایرانی هم به حساب می آید و در بسیاری از مهمانی های رسمی از آن به عنوان غذای اصلی استفاده میشود.

 

 

۳) چلو قورمه سبزی

 

غذاهای ایرانی _چلو قورمه سبزی

 

چلو قورمه سبزی از برنج دم کرده ، سبزی مخصوص، لوبیا، گوشت تکه ای مخصوص خورشت به همراه ادویه تهیه می شود. به طور کلی قورمه سبزی به سه روش ترش، شیرین و ملس (ترکیبی از ترشی و شیرینی) تهیه می شود که با سلیقه های مختلف غذایی سازگار است. این غذای محبوب ایرانی در تمامی رستوران های سراسر کشور تهیه میشود و همچنین در بعضی از کشور های همسایه نیز تهیه میشود.

 

 

 

۴) باقالی پلو با مرغ یا گوشت

غذاهای ایرانی _باقالی پلو با مرغ یا گوشت

باقالی پلو از غذاهای رسمی و مجلسی ایرانی است. باقالی پلو با مرغ از برنج دم کرده به همراه سبزی خرد شده، باقالی، مرغ آب پز یا سرخ شده و از سوی دیگر باقالی پلو با گوشت از گوشت ماهیچه تکه ای به صورت آب پز تهیه می شود. به طور کلی باقالی پلو در بیشتر مناطق کشور با یک سبک تهیه می شود. طعم این غذا با عادت های غذایی ایرانی بسیار سازگار بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. گفتنی است که برنج ته دیگ باقالی پلو که در میان مردم ایران هم بسیار مشهور است با نان لواش، برنج به همراه روغن و حتی گاها با سیب زمینی تهیه می شود که لذت خوردن باقالی پلو را دوچندان می کند.

 

 

۵) لوبیا پلو با گوشت

 

غذاهای ایرانی _لوبیا پلو با گوشت

 

غذای لوبیا پلو هم با گوشت و هم با مرغ تهیه میشود. لوبیا پلو با برنج دم کرده، لوبیا، گوشت و ادویه های لازم تهیه میشود. این غذا طرفداران بسیار زیادی دارد اما زیاد برای مهمانی های مجلسی تهیه نمیشود. شما میتوانید به سلیقه خود به این غذا ها مواد دیگری را اضافه کنید و از ان لذت ببرید.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.