همیار مجازی

گوشی هواوی میت ۱۰ پرو با استفاده از هوش مصنوعی رانندگی میکند!

گوشی هواوی میت ۱۰ پرو:

شرکت هواوی برای نشان دادن قابلیت هوش مصنوعی گوشی خود در نمایشگاه MWC 2018 آن را بر روی یک ماشین پورشه نصب کرد تا مهارتهای رانندگی گوشی هواوی Mate 10 Pro خود را نشان دهد.

شرکت هواوی قصد این را ندارد که در زمینه خودرو های خودران فعالیت کند بلکه غول چینی این آزمایش را برای نشان دادن توانایی پردازش گرافیکی Kirin 970 از پرچمدار خود که دارای هوش مصنوعی است، انجام داد.

 

گوشی هواوی میت 10 پرو
هیچ کسی روی صندلی راننده نیست و تنها گوشی هواوی که به شیشه نصب شده است کنترل کننده این ماشین است.

 

شرکت هواوی بعد از معرفی کردن گوشی هواوی میت ۱۰ پرو، در ماه فوریه شروع به فروش آن کرد. تا قبل از این آزمایش هیچ کس به هوش مصنوعی این گوشی باور نداشت. گوشی هواوی میت ۱۰ پرو با استفاده از هوش مصنوعی و پردازنده Kirin 970 و تکنولوژی AI که در دوربین این گوشی وجود دارد میتواند ۱۰۰۰ نوع اشیاء را تشخیص دهد که روز به روز به این تعداد اضافه میشود. اگر شما با دوربین این گوشی از یک گل یا یک سگ عکسبرداری کنید، گوشی سریع در پایین سمت چپ به شما اطلاع میدهد که از چه چیزی عکس گرفته اید.

 

گوشی هواوی میت 10 پرو
تشخیص دادن گل

 

شرکت هواوی ماشی پورشه Panamera را انتخاب کرد، زیرا قبلا خودروی خودران نبوده. مهندسین این شرکت یک دوربین با سرعت بالا بر روی سقف نصب کرده اند، که یک تصویر ویدئویی ثابت به گوشی از همه چیز که در مقابل خودرو است را فراهم کند. آنها همچنین ربات های ساده ای را برای کمک به کنترل گاز، ترمز و فرمان نصب کرده اند.

یک توسعه دهنده به نام Kerve یک برنامه با یک رابط کاربری ساده را درست کرده است که به شما این امکان را می دهد تا با زدن دکمه روی گوشی، خودرو شروع به حرکت کند.

 

گوشی هواوی میت 10 پرو

 

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.