همیار مجازی

پنج نکته شنیدنی در مورد استفاده از گوشی‌های هوشمند در کشور چین

پنج نکته شنیدنی در مورد استفاده از گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

گوشی های چینی

شاید خیلی از افراد فکر کنند چین کشوری است که پر از گوشی‌های ارزان قیمت و فیک است. اما این تصور درست نیست. فناوری و سبک زندگی مردم در استفاده از گوشی‌های هوشمند از بسیاری کشورهای غربی هم جلوتر است آنطور که تعجب شما را بر می‌انگیزد.

در پایین موارد جالبی در رابطه با فرهنگ و نحوه استفاده چینی‌ها از گوشی‌های هوشمند را معرفی می‌کنیم که تفاوت زندگی آنها با سایر کشورها را نشان می‌دهد.

 

استفاده گسترده از QR کد

شاید QR کدها در هیچ کشوری به اندازی چین کاربردی نباشند. در این کشور به هر کجا نگاه‌ کنید QR کدهایی می‌بینید که هر کدام برای کاری ایجاد شده‌اند. از پرداخت مبلغ خرید بگیر تا دانلود اپلیکیشن و کمک به گدایان!

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

بانک‌ها همه کاره نیستند

در عموم کشورها بانک‌ها به عنوان مرجع رسمی و قانونی برای پرداخت و انتقال پول به حساب می‌آیند اما در چنین سرویس‌هایی مثل AliPay و WeChatPay کاربرد بیشتری برای مردم دارند و به ندرت از درگاه‌های بانکی استفاده می‏شود.

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

پرداخت با موبایل فراگیر است

درحالی که در کشور ما هنوز پرداخت با پول نقد کاملا کنار گذاشته نشده است، در چین کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از کارت بانکی استفاده کند. چینی‌ها تقریبا همه پرداخت‌های خود را با موبایل انجام می‌دهند؛ خواه برای خرید غذا باشد یا برای پرداخت عوارض اتوبان.

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

شبکه‌های اجتماعی بومی پرطرفدارند

به دلیل سیاست‌های بسته دولت چین، اپلیکیشن‌هایی مثل فسیبوک و واتس‌اپ و اوبر قادر نیستند به صورت گسترده در این کشور حضور داشته باشند. چینی‌ها برای هر یک از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های معروف، جایگزینی ساخته‌اند که در میان مردم بسیار طرفدار دارند.

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

 

شرکت شیائومی همه کاره است.

اگرچه اپل بازار بزرگی در چین دارد ولی سهم شیائومی نیز کمتر از آن نیست. شیائومی یک شرکت همه کاره است و به جز گوشی‌های هوشمند، در تولید بالشت و مسواک، کفش و لامپ و لباسشویی و… دستی بر آتش دارد.

 

گوشی‌های هوشمند در کشور چین

# گوشی‌های هوشمند در کشور چین

 

همچنین ببینید…

Xiaomi Redmi 5 | معرفی گوشی شیائومی ردمی ۵

اینترنت ۵G با همکاری شرکت کوالکام و شرکت های چینی عرضه میشود

گوشی ایسوس زنفون ۵ یک آیفون X اما با قیمت ارزانتر است!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.