همیار مجازی

آیا شرکت سامسونگ ایده AR Emoji را از شرکت اپل گرفته است؟

معرفی AR Emoji سامسونگ و مقایسه با Animoji اپل:

 

AR Emoji
AR Emoji سامسونگ

 

سامسونگ در روز ۲۵ فوریه در بارسلونا جدیدترین پرچمدارهای خود یعنی Galaxy S9 و S9 + را معرفی کرد. آشکار است که پیشرفت های سال جاری در سری Galaxy S بیشتر در دوربین قرار دارد که مهمترین پیشرفت در دوربین دیافراگم متغیر در هر دو نسخه است، در حالی که S9 + دارای دوربین دوگانه در عقب است.

یکی دیگر از پیشرفت های دوربین این پرچمدارها AR Emoji است. AR Emoji یک عکاسی مجازی است که بعد از چند ثانیه اسکن کردن صورت با استفاده از دوبین جلو، شمارا تبدیل به یک ایموجی میکند. AR Emoji در حال حاضر یک رقیب سرسخت برای Animoji که ساخت شرکت اپل است، تلقی میشود. آیا سامسونگ این ایده را از بزرگترین حریفش در بازار گوشی های هوشمند سرقت کرده است؟ جواب بدون شک نه است.

در حقیقت هردو AR Emoji و Animoji  جالب هستند و کدام یک برتری دارد بستگی به سلیقه شما دارد. DJ Koh که یکی از مدیران شرکت سامسونگ است در این مورد میگوید:

شرکت سامسونگ چندین سال است که درحال توسعه دادن AR Emoji است و قطعا کپی برداری از شرکت اپل نیست و همچنین اضافه کرد که روش و رویکرد من کاملا متفاوت است، من کار خود را به طور جدی بر اساس نقشه های خود انجام داده ام.

 

AR Emoji سامسونگ
AR Emoji شرکت سامسونگ      
Animoji شرکت اپل
Animoji شرکت اپل

 

طریقه عملکرد Animoji و AR Emoji  کاملا باهمدیگر متفاوت است. AR Emoji با استفاده از دوربین جلویی و اسکن کردن کردن چهره شما عمل میکند، که بعدا میتوانید آن را تبدیل به یک گیف (پیشفرض) کنید، یا اینکه از خوتان فیلم بگیرید و سپس آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

از سوی دیگر، Animoji اپل با استفاده از دوربین جلویی و حالت چهره‌ی شما را تبدیل به یک ایموجی (با حالت چهره ی خود) مانند خروس، اژدها و … میکند. همچنین شما میتوانید در هنگام ضبط کردن، صدای خود را نیز اضافه کنید.

سامسونگ از نظر ترسیم کردن ایموجی ها برتری دارد و از سوی دیگر اپل باتوجه به اینکه از حسگر TrueDepth برای تشخیص دادن حالت چهره استفاده میکند، دقیق تر است.

این بحث ایموجی ها در حال گسترش است و شرکت های دیگری در حال کار کردن بر روی این ویژگی هستند که قطعا در آینده نزدیک این بحث ایموجی ها هم به رقابت های بین شرکت ها اضافه میشود. در حال حاضر شرکت Asus بر روی Zenimoji کار میکند. شرکت تایوانی Asus در کنفرانس خود در MWC 2018 اعلام کرد که دارد بر روی Zenimoji کار میکند که همانند Animoji شرکت اپل عمل میکند.

 

 

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.