همیار مجازی

نقد و برسی بازی Far Cray 5 | Review of the game Far Cry 5

نقد و برسی بازی Far Cray 5

Far Cry 5 یک بازی ویدیویی تیرانداز اول شخص است که توسط یوبی سافت مونترال ساخته شده است .

قرار است سری پنجم  Far Cry توسط Ubisoft برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۸ عرضه شود.

نقد و برسی بازی Far Cray 5

نگاهی به اطلاعات منتشر شده

همانند نسخه های پیشین، Far Cry 5 نیز یک تیرانداز اول شخص مبتنی بر عمل است که در یک محیط باز جهانی قرار دارد که بازیکن میتواند آزادانه و به وسیله وسیله نقلیه به راحتی به مکان های مختلف برود و مراحل را بگذراند. بر خلاف عناوین قبلی که در آن بازیکن نقش شخصیت مجموعه را بر عهده داشت،در نسخه جدید بازی شما دارای یک شخصیت جدید هستید که می تواند ظاهر شخصیت خود را سفارشی کنید.

این بازی دارای انواع سلاح های قدیمی، جدید، تک تیر انداز ، انفجاری و ..است که شما بتوانید به جنگ با دشمنان خود بپردازید. این در حالی است که بازی تاکید دوباره بر روی مبارزه نزدیک دارد ،همچنین سلاح های غواصی در Far Cry 5 نسبت به عناوین Far Cry قبلی بهبود یافته است.

استخدام نیرو و گذراندن مراحل در Far Cry 5

نقد و برسی بازی Far Cray 5

این بازی همچنین دارای یک سیستم استخدام است که شما در آن می تواند مردم محلی را به کار بگیرد تا در کنار شما مانند سیستم  دوست که در Far Cry 2 استفاده می شود یا سیستم “Guns For Hire” در Far Cry 4 ،مبارزه کند یا شمارا همراهی نمایند.

همچنین شما در Far Cry 5 میتوانید با زور اسلحه مردم را به استخدام در بیاورید، بازیکن میتواند با متقاعد کردن مردم محلی کاری کند که به او بپیوندند و از او دستور بگیرند ، در این بازی هر مبارز متحد دارای مهارت و شخصیت های منحصر به فرد خود است. سیستم بایگانی با سیستم استخدام  که در Far Cry 5 وجود دارد باعث شده است که شما دیگر نیاز به گذراندن خیلی از مراحل نداشته باشید تا نقشه منطقه و جهانی که در آن هستید برایتان باز شود. به عنوان مثال، Far Cry 4 دارای برج های ناقصی بود که بازیکن باید آنها را پشت سر میگذاشت (مراحل آن را انجام می داد) تا بتواند قسمت های مختلف نقشه و فعالیت های مختلف در منطقه را باز کند.

Far Cry 5 این سیستم را حذف کرد است و به جای آن متکی به بازیکن است که با شخصیت های دیگر ارتباط برقرار می کند تا ماموریت های داستان، حوادث و شخصیت های دیگر را کشف کند.

حیات وحش در Far Cry 5

حیات وحش در Far Cry 5

همچنین شما می تواند حیوانات وحشی را از طریق سیستم “Fangs for Hire”، که قبلا در Far Cry Primal معرفی شده بود، از بین ببرد. کشتن حیوانات به بازیکن کمک می کند تا مراحل را بهتر بگذراند همچنین کشتن حیوانات میتواند منبع درامدی برای خرید اسلحه و … باشد . حیوانات وحشی مختلف، الگوهای جنگی متفاوت دارند. یک مکانیک ماهیگیری نیز معرفی شده است که شما میتوانید به کمک آن انواع ماهی را بگیرید که می تواند به صورت جداگانه یا با یک شریک از طریق حالت چند نفره این کار را انجام دهید.همچنین بازی Far Cry 5 دارای یک ویرایشگر نقشه است.

شخصیت منفی بازی Far Cry 5

بهتر است ابتدا به سراغ شخصیت منفی بازی Far Cry 5 برویم چرا که همیشه یکی از نکات جالب توجه این سری، همین کاراکترهایی هستند که بلاهای مختلفی سر مردم می‌آورند و به خوبی هم می‌دانیم که واس مونتگرو در این زمینه به جاودانگی رسید، اما خب در عین حال پاگامین چنگی نیز حرف هایی برای گفتن دارد.

شخصیت منفی بازی Far Cry 5

شخصیت منفی این قسمت جوزف سید «Joseph Seed» نام دارد و رهبر فرقه‌ای به نام Eden’s Gate یا «دروازه بهشت» است. او از آن دست افرادی است که می‌گوید: «من یک صدا شنیده‌ام، من فرد برگزیده هستم!» جوزف اعتقاد دارد که او به عنوان شخصی برگزیده شده تا مردم را از فروپاشی و گناه نجات دهد. حال مردم چه بخواهند و چه نخواهند، جوزف آن‌ها را به شیوه خود از گناه پاک خواهد کرد. او بر این اعتقاد است که مردم باید آماده امتحان الهی شوند و باید روح را از جنبه ایمان حاصل‌خیز  و برداشت کنند!

جوزف همانند واس در نسخه‌ سوم شما را در یک جزیره وحشی حبس نمی‌کند، یا همانند نسخه Far Cry 2 شما را به تاریک‌ترین بخش‌های آفریقا نمی‌برد، بلکه این بار شما در  ایالت مونتانا، یکی از ایالت‌های غرب آمریکا، اسیر افکار شخصی شده‌اید که خود را برگزیده می‌دادند و به هر طریقی که شده، از شکنجه گرفته تا عذاب دادن‌تان، سعی می‌کند گناه‌تان را پاک کند!

داستان بازی Far Cry 5

داستان بازی بر اساس تلاش برای آزادی از شر افرادی است که به وسیله دین، کنترل منطقه را در دست گرفته‌اند و هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند.

داستان بازی Far Cry 5

درست است که بازی در یکی از ایالت‌های غربی آمریکا جریان دارد، اما منطقه‌ای که بازی در آن روایت می‌شود، Hope County نام دارد که یک منطقه خیالی است. اما با این وجود، سازندگان بازی تمامی محیط‌‌های واقعی و اتفاقاتی را که در مونتانا جریان دارد در بازی پیاده کرده‌اند؛ چرا که ایالت موناتانا به شکل جدی با مشکلاتی نظیر حمل و کنترل اسلحه، اعتقادات مذهبی و دسترسی شهرنشینی در زمین‌های عمومی دست و پنجه نرم می‌کند.

البته هنوز مشخص نیست دنیای بازی چقدر بزرگ است، اما در محیط بازی شاهد دره‌ها، دشت‌ها و شهر‌های کوچک خواهیم بود و همانند نسخه‌های گذشته برای گشت و گذار آزادی کامل خواهیم داشت.

یوبیسافت سعی کرده تا ظاهر و رفتار دشمنان بازی را بسیار شبیه به آدم‌های روستایی عادی آمریکایی طراحی کند. کسانی که به جوزف ایمان آورده‌اند، افرادی عادی هستند که اگر ببینند به دین و مذهب اعتقاد ندارید، قطعا شما را خواهند کشت.

با توجه به داستان بازی، به همین دلیل است که یوبیسافت این منطقه را برای بازی جدید خود در نظر گرفته است. مردم این ایالت همیشه به دنبال آزادی هستند و دوست ندارند کسی سر به سرشان بگذارد. آن‌ها حتی به دولت هم اعتماد ندارد و تنها چیزی که می‌شناسند، اعتقادات خودشان است. با این تفاسیر یوبی‌سافت این منطقه را بهترین مکان برای ایجاد یک مشت افرادی دید که سعی دارند با آزادی مردم بازی کنند و آن‌ها را به بدترین شکل ممکن به مذهب خود هدایت کنند.

سازنده بازی می‌‌گوید که داستان و شرایط بازی از شرایط سیاسی بی‌المللی پر هرج و مرج و آشوب دنیای واقعی الهام گرفته شده است و در آن سعی دارند مردم را به اجبار و با خشونت به اعتقادات مذهبی خود سوق دهند. داستانی که در Far Cry 5 با آن رو به رو خواهید شد، در دنیای واقعی و در سرتاسر دنیا وجود دارد. داستان این بازی تنها یک نمایش نیست و موضوع آن را در دنیای امروزی شاهد هستیم.

نقش اصلی بازیکن در بازی

ما شما در این بازی چه نقشی خواهید داشت و کجای ماجرا قرار دارید؟ همانند نسخه‌های قبل ناگهان سر از این مکان پر هیاهو در می‌آورید و خود را در چنگال جوزف می‌بینید؟ خیر، این بار شما در نقش مامور پلیسی جوان ایفای نقش خواهید کرد که از بخت بدتان به تازگی و هم‌زمان با اوج گیری جوزف به این منطقه آمده‌اید.

نقش اصلی بازیکن در بازی

شما قادر خواهید بود جنسیت و رنگ پوستتان را انتخاب کنید، اما به عنوان یک بازی اول‌شخص، بعید است یوبیسافت پا را فراتر گذاشته باشد و چند چهره متفاوت را در اختیارتان قرار دهد یا همانند یک بازی نقش‌آفرینی ساعت‌ها وقت پای چهره‌سازی شخصیت بگذارید. با این حال هنوز نام اصلی شخصیت اصلی مشخص نشده است.

این شخص که دیگر تحمل رفتارهای گروه جوزف و غسل‌های تعمید اجباری اعضای آن بر مردم شهر را ندارد، همراه با گروهی از افراد مختلف سعی دارد جلوی این شخص را بگیرد. در حال حاضر سه تن از این اشخاص گروه به نام‌های پستر جروم، ماری می و نیک ری از همراهان شما خواهند بود که هیچ چیز برای از دست دادن ندارند. همه آن‌ها دارای انگیزه‌های فراوانی برای همراهی و کمک به شما برای مقابله با جوزف هستند.

سلاح های موجود در بازی

به عنوان مثال جرم جرویس یک کشیش است که رفتار جوزف و اعضای او را خلاف دین و مذهب مسحیت یا هر دین دیگری می‌بیند و آن را فقط یک افراط دیوانه‌وار می‌خواند، سعی دارد آن‌ها را ادب کند و صلح را بازگرداند و در نهایت دین واقعی را در کلیسایش به آن‌‌ها نشان دهد. مری می یک رستوران دار است که از دخالت‌های جوزف و دار و دسته‌اش در زندگی روزمره مردم و از هم پاشیدن خانواده‌اش عصبانی است. در نهایت نیک ری، یک خلبان است که هواپیمای خود را مجهز به اسلحه کرده تا شاهد نابودی اعضای حزب Eden’s Gate باشد. به نظر می‌رسد که شما برای داشتن همراهان بیشتر، باید اعتماد مردم را نسبت به خود جلب کنید. البته این موضوع هنوز تایید نشده است و مشخص نیست شخصیت‌های اصلی دیگری به جز اعضای معرفی شده وجود داشته باشند یا خیر.

سلاح های موجود در بازی

بزرگ‌ترین مجموعه از سلاح گرم ،سرد ،قدیمی ،جدید و هواپیما و انواع و اقسام ماشین‌های مختلف در دنیای بزرگ و متنوع Far Cry 5 وجود دارد که نوید وسیع‌ترین گیم‌پلی در تاریخ این سری را می‌دهند.

افراد کمکی در Far Cry 5

افراد کمکی در Far Cry 5

در بازی Far Cry 5 تمامی همراهان و کسانی که اعتماد‌شان را جلب کرده‌اید و می‌‌‌خواهند شاهد نابودی جوزف باشند، توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند و اگر جایی ببینند که با نیروهای دشمن درگیر شده‌اید، به سرعت خودشان را به شما خواهند رساند و به کمک‌تان می‌آیند. وسیله‌ای هم به نام Guns For Hire در اختیار دارید که در هنگام مبارزه می‌توانید برخی از همراهان خود را خبر کنید. هر یک از Gun For Hireها دارای یک قابلیت‌های خاصی هستند که به طور کلی، می‌توانید سه همراه را در نبردها کنار خود داشته باشید.  اما از طرفی دیگر بخش همکاری دونفره «Co-Op» به فارکرای بازگشته است. اما برخلاف گذشته، این‌بار می‌توانید از ابتدا تا انتهای بازی را به همراه دیگر دوست خود بازی کنید.

حیوانات به کمکتان می آیند

حیوانات به کمکتان می آیند

اما این فقط انسان‌ها نیستند که شما را همراهی خواهند کرد. همانند بازی Far Cry Primal، شما می‌توانید یک حیوان به همراه خود داشته باشید یا در مواقع نیاز آن‌ها را صدا بزنید. این حیوان‌ها شامل سگ، شیر کوهی و خرس می‌شوند. البته چنین موضوعی برای Far Cry Primal منطقی به نظر می‌رسید اما برای Far Cry 5؟ یکی از کارهای جالبی که حیوانات و مخصوصا سگ‌ها در بازی انجام می‌دهند، این است که می‌توانید به آن‌ها دستور دهید به سمت دشمن بروند، اسلحه آن‌ها را بگیرند و برای شما بیاورند. این کار در مواقعی که خالی از هرگونه مهمات و سلاحی برای دفاع و مبارزه شدید بسیار کاربردی خواهد بود.

Far Cry 5 دارای هوش مصنوعی

یکی از نکات جالب هوش مصنوعی بازی این است که تک تک کارهای شما، تک تک ضرباتی که به پایگاه‌ها و نیروهای دشمن وارد می‌کنید، روی شرایط هوش مصنوعی دوستان و دشمنان تاثیرگذار خواهد بود. دشمنان بازی بر اساس میزان کاری که انجام می‌دهید، استراتژی‌های مختلفی برای ضربه زدن به شما تدارک خواهند دید. همچنین در طول بازی یک سری تصمیم‌هایی سر راه‌تان قرار خواهد گرفت که باید بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. هر انتخابی که کردید، باعث ایجاد موقعیت‌های مختلف در طول بازی خواهد شد.  البته برای این که ببینیم هوش مصنوعی بازی چقدر خوب و درست عمل می‌کند، باید تا زمان انتشار بازی منتظر بمانیم.

Far Cry 5 دارای هوش مصنوعی

اسلحه و ابزار ها در Far Cry 5

همچنین برای اولین بار در سری Far Cry 5، می‌توانید با هواپیما پرواز کنید. برخی از این هواپیماها دارای اسلحه‌هایی مانند مینی‌گان هستند و برخی ماموریت‌ها نیز شما را به نبردهای هوایی می‌کشانند. ماشین‌های مختلفی هم در بازی گنجانده شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به ماشین‌های آمریکایی، تریلی و حتی تراکتور اشاره کرد.

ابزار مختلفی برای نبردهای تن به تن در نظر گرفته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به چنگال‌های کشاورزی اشاره کرد که خیلی شیک می‌توان آن‌ها را به سمت دشمن پرتاب کرد و شاهد مرگ دشمن بود یا همچنین از چکش برای خرد کردن استخوان دشمن استفاده کرد. از طرفی دیگر بخش مهمی از بازی را سلاح‌ گرم تشکیل می‌دهند. بازی دارای بزرگ‌ترین مجموعه اسلحه‌های تاریخ سری Far Cry است. در نهایت بازی Far Cry 5 همانند نسخه‌های قبل، دارای فعالیت‌هایی چون ماهی‌گیری و شکار خواهد بود و ابزار های شما قابل ارتقا هستند.

 

 

 

دیگران خوانده اند :

بهترین بازی های اندروید ۲۰۱۸ | معرفی و لینک دانلود

 بهترین بازی های ۲۰۱۸ مخصوص کامپیوتر | Best Game For PC 2018

بهترین بازی های ماشین سواری اندروید | best racing games for Android

بهترین مانیتور های گیمینگ ۲۰۱۸ | Best Gaming Monitors 2018

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.