همیار مجازی

نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ برلین – معرفی و تاریخچه | IFA 2018 BERLIN

نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ برلین

معرفی و تاریخچه

IFA 2018 BERLIN

ایفا 2018

 

نمایشگاه ایفا (IFA)

Internationale Funkausstellung Berlin یا به اختصار IFA یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های صنعتی در آلمان است. نمایشگاه ایفا(IFA) یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های الکترونیک و لوازم خانگی است که از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۳۹ هرساله برگزار می‌شد اما این نمایشگاه از سال ۱۹۵۰ طوری برنامه‌ریزی شد که هر دوسال برگزار شود و این روند تا سال ۲۰۰۵ نیز ادامه داشت اما از سپتامبر همان سال به روند سابق برگشت و هرساله این نمایشگاه در برلین آلمان برگزار می‌شود.

این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی را در اختیار شرکت‌های مختلف قرار می‌دهد تا آخرین محصولات خود را در معرض دید بازدید کنندگان پرشمار نمایشگاه قرار دهند. به دلیل پوشش گستردهٔ رسانه‌های آلمانی و تبلیغات گسترده، IFA توانسته‌است به یک نمایشگاه بین‌المللی تبدیل شود و در طی تاریخ، نوآوران و شرکت‌های بزرگ را به سمت خود جلب کند.

این نمایشگاه از سال ۲۰۱۵ بزرگترین نمایشگاه در زمینهٔ فناوری‌ها بوده‌است”. این نمایشگاه در IFA 2015 نزدیک ۲۴۵٬۰۰ بیننده داشت و ۱۶۴۵ غرفه دار.

 

نمایشگاه ایفا 2018

موضوعات نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸

این نمایشگاه بر پایه الکترونیک و لوازم خانگی برپا شده‌است و محصولات جدید در این زمینه‌ها رونمایی می‌شوند و بطور کلی موضوعات این نمایشگاه به شرح زیر می‌باشد.

  • لوازم الکتریکی خانگی
  • سیستم‌های تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی خانگی
  • تجهیزات خانه‌های هوشمند
  • سیستم‌های صوتی با عملکرد بالا، بلندگوها، سیستم‌های صدای فراگیر یا صدای ساراند
  • تجهیزات جانبی لوازم برقی خانه
  • سیستم‌های صوتی و الکتریکی اتومبیل
  • نرم‌افزار و سخت‌افزارهای کامپیوترهای شخصی و گجت‌های پوشیدنی
  • قطعات و تکنولوژی‌های روز (تلویزیون، مخابرات، کابل، موبایل و..)
  • آزمایشگاه تحقیقاتی
  • ایستگاه تلویزیونی، رادیو، بخش موسیقی و بخش ویدیو، رسانه‌های حرفه ای

IFA 2018 AEG

تاریخچه

انیشتین باز IFA در سال ۱۹۳۰

مخترع و فیزیک‌دان بزرگ آلمانی، مانفرد ون آردن، برای اولین بار در سال ۱۹۳۱ میلادی و در این نمایشگاه، نمایشگرهای CRT که اختراع او بودند را به نمایش گذاشت.

در سال ۱۹۳۳ در این نمایشگاه شاهد معرفی Volksemfanger که یک دریافت کنندهٔ رادیویی است، بودیم. سفارش آن توسط جوزف گوبلز داده شده و طراحی آن توسط اوتو گریسینگ انجام شد. این دستگاه در طی دهمین IFA در ۱۸ اوت سال ۱۹۳۳ با قیمت ۷۶ رایش مارک برای فروش گذاشته شد و بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه از آن در طی نمایشگاه به فروش رفت.

در سال ۱۹۳۸، DKE 38 (گیرنده دیجیتالی مینیاتوری) در جهت بهبود گیرنده ساخته شد و به دنبال آن قیمت آن در ۳۵ RM ثابت شد.

AEG که در سال ۱۸۸۳ توسط امیل راتنائو پایه‌گذاری شده‌است، اولین ضبط کنندهٔ صدا را با نام Magnetophon K1 در نمایشگاه در ماه اوت سال ۱۹۳۵ میلادی معرفی کرد…

در سال ۱۹۳۹ این نمایشگاه به نام Grosse دویچه Funk – und Fernseh-Ausstellung (عالی، رادیو و تلویزیون، نمایشگاه). این Einheits-Fernseh-Empfänger E1یک تلویزیون طراحی شده بود و مقرون به صرفه برای همه معرفی شد. فیزیکی، اندازه صفحه نمایش بود ۷٫۶۸” × ۸٫۸۶”. برنامه ای برای مقیاس بزرگ تولید خنثی شد با وقوع جنگ جهانی دوم است. رنگ تلویزیون معرفی شد.

کمپانی چند ملیتی فیلیپس روز جمعه ۳۰ اوت ۱۹۶۳ در نمایشگاه IFA از اولین کاست‌ها و ضبط کنندهٔ صدا بر روی کاست خود، Philips EL3300 رونمایی کرد.

 

نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸

امسال نیز ایفا ۲۰۱۸ به همان روال سال های پیش این مراسم برگزار خواهد شد. و قرار است از تاریخ ۳۱ اوت تا ۵ سپتامبر برگزار شود.

مکان دقیق این مراسم در شهر برلین میباشد.

Berlin ExpoCenter City
Messedamm 22
۱۴۰۵۵ Berlin
Germany

همچنین با همیار مجازی همراه باشید تا آخرین اخبار و دستاورد های نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ را برای شما قرار دهیم.

همیار مجازی با پشتیبانی کامل از این مراسم با شما خواهد بود.

 

# ایفا ۲۰۱۸

IFA_Logo_2018

 

 

همچنین ببینید…

مراسم MWC 2018 

در مراسم توسعه دهندگان گوگل منتظر معرفی چه محصولاتی باشیم

فرش قرمز مراسم گرمی ۲۰۱۸

مراسم اسکار ۲۰۱۸

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.