همیار مجازی

فیلترشکن و پروکسی  – خطرات استفاده از برنامه های دور زدن تحریم

فیلترشکن و پروکسی

خطرات استفاده از برنامه های دور زدن تحریم

 

 فیلترشکن و پروکسی 

 

فیلترشکن و پروکسی

پس از فیلترینگ شبکه اجتماعی تلگرام شاهد هجوم بسیاری از کاربران در استفاده از انواع فیلترشکن های موجود در بازار هستیم. یکی از روشهایی که می توان فیلترینگ را در هر کشوری دور زد، استفاده از پراکسی و VPN است که بسیاری از کاربران فضای مجازی در ایران هنوز از خطرات استفاده از آنها آگاه نیستند و تنها برای رفع نیاز مقطعی خود به هر قیمتی با فشردن یک دکمه، خواهان بازگشت به شرایط قبل از فیلتر شدن شبکه های اجتماعی هستند.

در ادامه به بررسی خطرات و مضرات استفاده از پراکسی های ناشناس و یا VPN هایی می پردازیم که این روزها یا به طور مجانی و یا با قیمتهای نازل در دسترس کاربران قرار می گیرد.

چرا نباید از پروکسی استفاده کرد؟ خطرات استفاده از فیلترشکن؟

هرچند تعداد زیادی وبسایت های پروکسی وجود دارند که قابل اعتماد هستند و برای افراد بهره خالص هستند، در این بین افرادی هم هستند که با قصد خرابکارانه سایت‌های پروکسی راه‌اندازی می‌کنند که شما این پروکسی ها را بدون اینکه مطلع باشید از کجا تهیه شده از دوستان و آشناها دریافنت میکنید.

 

پنج خطر استفاده از پروکسی و فیلترشکن‼️

 

فیلترشکن و پروکسی

 

خطر ۱- با استفاده از فیلترشکن و پروکسی اطلاعات شخصی شما در خطر است

تمام اطلاعات شخصی شما از بین سرویس‌دهنده پروکسی می‌گذرد و وبمستر یا صاحب آن پروکسی می‌تواند هر چیزی را که او می‌خواهد از اطلاعات شما رصد کند. بنابراین حساب ایمیل شما، بانک و جزئیات کارت های اعتباری، همه ممکن است به سرقت رود. اگر شما از یک سرور پروکسی شناخت کافی ندارید، که در اغلب موارد این گونه است، به هیچ عنوان از پروکسی برای تراکنش بانکی استفاده نکنید.

 

خطر ۲ – کلاه برداری یا Phishing با فیلترشکن و پروکسی

یک سایت پروکسی ممکن است صریحاً برای ضربه زدن به شما طراحی شده باشد! برخی از آنها زمانی که به سایت ایمیل یا بانکی خود وارد می‌شوید، نسخه جعلی سایت را به شما نشان می‌دهند. سپس شما را ترغیب می‌کنند که اطلاعات ورودتان را وارد کنید و پس از آن به دلیل این که آن سایت اصلی نیست، به شما اخطاری مبنی بر کار کردن سایت می دهند، مثلاً ممکن است به شما بگویند که فعلاً دسترسی به سرویس دهنده مقدور نیست. در حالی که آن سایت، سایت اصلی مورد نظر شما نیست؛ و اطلاعات را به صاحب پرکسی می‌فرستد.

 

خطر ۳- با فیلترشکن و پروکسی  در برخی از سایت ها توقیف می شوید

برخی از آی پی های سرویس های پروکسی در وبسایت های خاص توقیف هستند. بنابراین شما قادر به دسترسی به این گونه سایت‌ها با استفاده از پروکسی نیستید. هرچند این یک خطر بالقوه نیست.

 

خطر ۴- پروکسی های ناپیدا

بسیاری از پروکسی‌ها نشانی آی پی اصلی شما را نشان می‌دهند. فکر نکنید که نشانی شما از وبسایت‌هایی که بازدید می‌کنید پنهان مانده است. به ندرت پروکسی‌ها به شما گمنامی کامل را می‌دهند.

خطر ۵- ورود ویروس و جاسوس افزار به رایانه شما توسط فیلترشکن و پروکسی

بسیاری از پروکسی‌ها به شما تعداد زیادی پنجره خودبازشوی تبلیغاتی نشان می‌دهند و همچنین سعی می‌کنند که برنامه‌های خرابکارانه را روی رایانه شما نصب کنند.

این برنامه‌ها برای بررسی و رصد رویه مرور صفحات وب و حتی اطلاعات شخصی شما نصب می‌شوند که این خطر خیلی مهم است و در اکثر گوشی های اندرویدی صورت میگیرد و کاربر پس از چند روز اپلیکیشن هایی در گوشی میبیند که اصلا خود کاربر اقدام به نصب آنها نکرده است، پس آگاه باشید!

 

فیلترشکن و پروکسی 

 

دو نکته ی مهم در مورد فیلترشکن و پروکسی

۱- از این خطرات پروکسی‌ها و فیلترشکن‌ها آگاه باشید در غیر اینصورت ممکن است شما را در صدد هک اطلاعات شخصی قرار دهد.

۲- نکته دیگر که بسیار مهم است اینکه، طی این چند روز افراد سودجو اپلیکیشن هایی را با عنوان تلگرام ضد فیلتر ، تلگرام بلاک چین و… منتشر میکنند، به هیچ عنوان از این اپ ها استفاده نکنید چرا که به هیچ عنوان امن نیستند

 

همچنین ببینید…

وضعیت اینترنت در ایران | آمارهایی جالب در مورد وضعیت اینترنت

سامسونگ گلکسی X با سه نمایشگر ممکن است معرفی شود…

سامسونگ حافظه‌های SSD پرسرعت و جدید سری ۹۷۰ را معرفی کرد

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.