همیار مجازی

علیرضا جهانبخش – بررسی مقصد آقای گل‌های هلند

علی رضا جهان بخش

بررسی مقصد آقای گل‌های هلند

 

 

علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش در کنار ممفیس دیپای، تنها بازیکنانی هستند که طی دو دهه اخیر در نقشی غیر از مهاجم هدف آقای گل اردویسه شده‌اند.

به گزارش وبسایت نود، صحبت‌های مدیر ناپولی درباره خرید بازیکنی که این فصل بیشتر از ۲۰ گل زده، بیشتر از همه بحث حضور جهانبخش در این باشگاه را جدی کرده است. آقای گلی جهانبخش، باعث شده تیم‌های بزرگ زیادی به او لینک شوند و شایعه حضورش در باشگاه و لیگ‌های معتبری مطرح شود. سوال اینجاست آقای گلی اردویسه، چقدر شانس حضور یک بازیکن در لیگ‌های معتبر را افزایش می‌دهد؟

در بین ۱۰ بازیکن آخری که در اردویسه آقای گل شدند، فقط دو نفر فصل بعد هم در تیم‌شان بازی کردند. یورگنسن آقای کل فصل پیش در فاینورد مانده و منیر الحمداوی، باشگاهش را ترک نکرد اما یک سال بعد به آژاکس و در نهایت فیورنتینا رفت. بقیه بازیکنان، همگی فصل بعد را در باشگاه دیگری به پایان رساندند و ۷ نفر از این ۸ نفر، به معتبرترین لیگ‌های جهان رفتند.

۴ آقای گل اردویسه فصل بعد به لیگ برتر انگلیس، ۲ نفر به لالیگا و یک نفر به بوندسلیگا ترانسفر شدند. بازیکنانی که لوئیز سوارز، موفق‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود و بزرگترین ترانسفر هم مربوط به انتقال زمستانی هانتلار به رئال مادرید است. اگر جهانبهش به سری آ برود، راه آقای گل‌های هلند به چهارمین لیگ معتبر دنیا را هم باز می‌کند. در بین این بازیکنان، فقط دیپای در پست مهاجم هدف بازی نمی‌کرد که بلافاصله پس از پایان فصل راهی منچستریونایتد شد. با این شرایط و حضور ۷ نفر از ۱۰ آقای گل هلند در لیگ‌های درجه یک دنیا، به نظر می‌رسد جهانبخش هم فصل بعد در یکی از چهار لیگ مهم فوتبال دنیا بازی کند.

قبل از این یک دهه هم بازیکنانی مثل درک کویت، ماتیا کژمان و رود فن‌نیستلروی مشهورترین آقای گل‌های فوتبال هلند بودند که همگی، در لیگ برتر انگلیس به فوتبال‌شان ادامه دادند. راهی که برای جهانبخش هم به حساس‌ترین مقطع رسیده و انتخاب او، آینده و سقف رویاهای فوتبالی اولین آقای گل آسیایی اروپا را تعیین می‌کند.

آقای گل‌های دهه گذشته هلند فصل بعد در چه تیمی بازی کردند؟

۲۰۰۸ هانتلار – رئال مادرید

۲۰۰۹ منیر الحمداوی – بدون ترانسفر

۲۰۱۰ سوارز – لیورپول

۲۰۱۱ ولمینکس – کلوب بروژ

۲۰۱۲ باس‌دوست – وولفبورگ

۲۰۱۳ ویلفرد بونی – سوانسی

۲۰۱۴ فینبوکسون – رئال سوسیداد

۲۰۱۵ دیپای – منچستریونایتد

۲۰۱۶ یانسن – تاتنهام

۲۰۱۷ یورگنسن – بدون ترانسفر

۲۰۱۸ جهانبخش – ؟؟؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.