همیار مجازی

تلگرام پاسپورت ؛ تست سرویس جدید تشخیص هویت تلگرام

تلگرام پاسپورت ؛ تست سرویس جدید تشخیص هویت تلگرام

 

تلگرام پاسپورت - همیار مجازی

 

تلگرام پاسپورت

پیام رسان تلگرام هر روز در حال پیاده سازی یک سرویس جدید است. این شبکه‌ی اجتماعی این بار در حال تست یک سرویس تشخیص هویت به نام تلگرام پاسپورت است.

تلگرام قصد دارد برای پلتفرم بلاک‌چین خود که شبکه باز تلگرام (TON)نام دارد، یک سرویس جدید به نام تلگرام پاسپورت بسازد. Telegram Passport در واقع سرویسی برای تشخیص هویت در این پیام‌رسان است که از آن برای شناسایی کاربران استفاده می شود.

 

سرویس تشخیص هویت تلگرام

در سرویس تشخیص هویت تلگرام یک کاربر می‌تواند پاسپورت‌‌، گواهی‌نامه، گواهی نامه‌های حساب بانکی، صورت حساب ها و بقیه مدارک مربوط به شناسایی را ثبت ‌کند. این کار فقط لازم است تا یک بار انجام شود و پس از آن کاربران می توانند از این اطلاعات ثبت شده نه تنها در تلگرام بلکه در سایر سرویس‌های آنلاینی که با این پیام‌رسان در ارتباطند، استفاده کند.

 

تلگرام با چه شرکت‌هایی همکاری خواهد داشت؟

فعلا جزئیات کاملی در مورد سرویس تشخیص هویت تلگرام یعنی تلگرام پاسپورت در دسترس نیست و اینکه تلگرام با چه کشورهایی همکاری خواهد داشت مشخص نشده است ولی براساس گفته‌ی منابع روسی، یکی از این کمپانی‌ها احتمالا Qiwi خواهد بود. Qiwi یک سرویس ارائه‌دهنده پرداخت در روسیه است و اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، کاربران از طریق سرویس تلگرام پاسپورت می‌توانند هویت خود را تایید کنند. قرار است تلگرام پاسپورت تا پایان همین ماه رونمایی شود.

 

هدف تلگرام از راهندازی سرویس تلگرام پاسپورت

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ارزهای دیجیتالی با آن روبه رو هستند، پرداخت‌های رمزنگاری از سوی اشخاص ناشناس است. اهمیت این موضوع تا جایی است که توانسته دولت‌ها را نیز به خود مشغول کند. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع تلگرام نیز سعی کرده تا با استفاده از سرویس پاسپورت تلگرام  ، از بروز این مشکل برای پول دیجیتالی خود، یعنی گرم (Gram) جلوگیری کند.

 

همچنین ببینید…

آمار تلگرام – آمارهای جدید از وضعیت تلگرام پس از فیلترینگ در ایران

آخرین خبر مسدود سازی تلگرام

فیلترشکن و پروکسی  – خطرات استفاده از برنامه های دور زدن تحریم

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانه
  • تلگرام
  • تلگرام پاسپورت ؛ تست سرویس جدید تشخیص هویت تلگرام