همیار مجازی

آیا سفر در زمان ممکن است؟ انواع راه های سفر به گذشته

انواع سفر در زمان:

زمان چیست؟در حالی که ما زمان را یک ثابت فیزیکی مینپداریم،دانشمند بزرگ آلبرت انیشتین آن را وابسته به سرعت میداند.

۱_سرعتی بالاتر از سرعت نور

زمانی که ما در آن وجود داریم بستگی به سرعت ما دارد. زمان برای افرادی که سرعت بیشتری دارند کندتر میگذرد و افرادی که سرعت کمتری دارند به آرامی طی میشود به عنوان مثال نسبیت خاص انشتین میگوید:اگر دوقلوی همسانی داشته باشیم و یکی از آنها در زمین و دیگری در یک سفینه ی فضایی که با سرعت نور درحال حرکت است باشد یکی از دوقلو ها که در سفینه است پنج سال حرکت کند همین پنج سال گذشته است اما برای آن یکی قل که در زمین است ده سال گذشته است.(اعداد کاملا تقریبی هستند و واقعی نیست)

 

زمان
سرعت و زمان

۲_از طریق کرم چاله ها:

کرم چاله چیست؟کرمچاله ها مانند وسیله ی نقلیه در فضا عمل میکنند که دو نقطه را با سرعتی بیشتر از سرعت نور به هم متصل میکند یعنی شما را با سرعتی بیشتر از سرعت نور از یک سمت فضا به قسمت دیگر پرتاپ میکنید.

بعضی از دانشمندان سعی میکنند که این کرمچاله هارا خم کنند و از آن به عنوان وسیله ای که حال را به گذشته متصل می کند برای سفر در زمان استفاده کنند. کرمچاله ها مشکلاتی را نیز دارا هستند،مثلا فقط ذرات ریز را میتوانند انتقال دهند یا اینکه زود از بین میروند.با این حال شرکت NASA اعلام کرده است که  هنوز کرمچاله ای را رؤیت نکرده اند.

زمان
کرم چاله

۳_سیاه چاله ها

سیاه چاله چیست؟سیاه چاله به قسمتی از فضا گفته میشود که در آن جاذبه ای بسیار قوی وجود دارد که حتی نور هم نمیتواند از آن عبور کند.

اگر شما به کمک سفینه ای که دارید به دور یک سیاهچاله بچرخید نسبت به افرادی که در زمین هستند وقت کمتری را تجربه میکنید زیرا سیاهچاله ها خاصیت تحریف کردن زمان را دارند در نتیجه سفر در زمان روی میدهد چه بسا اگر شما مدت بیشتری را سپری کنید اختلاف زمان شما نسبت به فردی که در زمین است بیشتر میشود.

زمان
سیاه چاله

۴_رشته های کیهانی

در سرار فضا رشته هایی وجود دارد که مانند لوله های باریک و کوچکی هستند که انرژی در آنها جریان دارد.این رشته ها فضا و زمان را در هم می آمیزد و می توان از آن بعنوان یک وسیله ی ارتباطی برای سفر در زمان استفاده کرد.

۵_ماشین

اکثر ما اطلاعاتی در مورد ماشین هایی که ما را به گذشته میبرند داریم چون اگر فیلم هایی عملی تخیلی در مورد سفر به گذشته دیده باشیم بعضی از آنها از ماشین زمان استفاده میکنند.اما امروزه با کمک تکنولوژی هایی که داریم و با توجه به این که روز به روز در مورد مسائل میختلف پیشرفت میکنیم شاید در آینده نچندان دور ماشینی ساخته شود که بتوان به کمک آن در زمان سفر کرد.

زمان
ماشین

 

پارادوکس.

سفر در زمان نیز مشکلاتی دارد به عنوان مثال اگر شما وارد یک کرم چاله یا… شوید و به عقب برگردید و پدربزرگ خودرا بکشید در واقع شما پدر خودرا نیز کشته اید اگر پدربزرگ شما وجود نداشته باشد پس در نتیجه پدر شما نیز وجود ندارد اگر پدر شما هم وجود نداشته باشد کاملا روشن است که شما نیز وجود ندارید پس سوالی که به وجود می آید این است چه کسی پدربزرگ شمارا کشته است؟

در مورد مسائل بالا بسیار جزئی بحث شده است.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.