همیار مجازی

زمین | ۴ عاملی که آینده ی زمین و انسان ها را تهدید میکند

آینده ی زمین و انسان:

امروزه مصرف بیش از حد منابع تجدید ناپذیر و از طرف دیگر قطع بی رویه ی درختان (جنگل زدایی) باعث شده است آینده ی زمین، انسان ها و حتی حیوانات مورد تهدید قرار گیرد.

 

۱_از دست دادن تنوع زیستی

زمین دارای تنوع زیادی است و هر گونه بخش مهمی از اکوسیستم را تشکیل می دهد که با عملکرد خود به اکوسیستم اصلی(کل) کمک میکند. زمین درحال تغییر بزرگی است دانشمندان برآورد کرده اند انقراض هایی که در حال رخ دادن است ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ برابر بیشتر از انقراض طبیعی است.

 

زمین
اکوسیستم

۲_جنگل زدایی

در طول صد سال گذشته بخش زیادی از پوشش گیاهی و درختان از بین رفته است. درختان تصفیه آب، جذب کربن دی اکسید و تبدیل آن به اکسیژن و جلوگری از فرسایش خاک و درصدی از تامین غذای انسان را انجام می دهند و همه ی این کارها را به صورت کاملا رایگان و بدون چشم داشتی انجام میدهند. اما قطع بی رویه ی و بدونه برنامه ی درختان آینده ی زمین و انسان را به خطر می اندازد.

 

زمین
درختان

۳_استفاده بیش از حد از منابع تجدید ناپذیر زمین

از زمان انقلاب صنعتی تا الان مصرف سوخت های فسیلی به شدت افزایش یافته است و قرار نیست که به زودی استفاده از این سوخت ها کاهش یابد، در کشور هایی که اقتصاد آن ها رو به رشد است تقاضا برای انرژی های فسیلی بیشتر است.سوخت های فسیلی علاوه بر اینکه هوا را آلوده میکنند گاز کربن دی اکسید نیز تولید میکنند که باعث میشود گرمایی که از طرف خورشید می آید در زمین حبس شود که همین امر باعث گرم تر شدن آن و آب شدن یخ های قطبی میشود که این خود تهدید بزرگی برای زمین است.

زمین
مواد تجدید ناپذیر

 

۴_افزایش جمعیت

از حدود یک قرن پیش تا الان جمعیت انسان به صورت چشمگیری در حال افزایش است و جمعیت آدم ها از ۲ میلیارد نفر به ۷ میلیارد نفر رسیده است. انقلاب صنعتی نیز باعث شده که استفاده از مواد تجدید ناپذیر افزایش یابد و همین امر آلودگی زمین را به صورت چشمگیری افزایش میدهد. در حال حاضر مادر ما قادر به تصفیه ی این سموم و آلودگی ها است اما در آینده ای نچندان دور اگر بر همین روال ادامه پیدا کند قادر به تصفیه نخواهد بود و این یعنی نابودی زمین.

زمین
جمعیت
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.