همیار مجازی

عجایب هفتگانه جدید که شامل بنا ها و مکان های تاریخی است

۱_ دیوار بزرگ چین

ساختن این دیوار از۲۲۰ سال پیش از میلاد آغاز شد و نزدیک به ۱۰۰۰ سال بعد توسط چند سلسله به پایان رسید. مورخان طول این دیوار را ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کیلومتر تخمین زده اند اما یک گروه باستان شناسی چینی که توسط اداره ی میراث فرهنگی چین اداره می شد طول این دیوار را بیشتر از دو برار آنچه که گفته شده است می دانند. در مورد این سازه گفته می شد که می توان آن را از ماه دید یا آنکه می گفتند کارگرانی که در هنگام ساخت این دیوار می مردند جسد آنها در بین دیوار قرار داده می شد اما همه این حرف ها شایعاتی است که در مورد آن گفته شده است.

بنا

۲_ تاج محل

ساختن تاج محل از سال ۱۶۳۲ آغاز شد و بعد از ۲۱ سال ساخت این بنا تمام می شود. تاج محل را شاه جهان پادشاه ۵ امپراتوری مغول برای یابود همسر ایرانی تبارش ارجمند بانو بیگم (مشهور به ممتاز ماهال) ساخت. ساختن این بنای باشکوه و زیبا را احمد لاهوری بر عهده گرفت، امروزه تاج محل زیباترین بنای تاریخی جهان است. تاج محل در شهر آگرا هند قرار دارد و هر روز افراد زیادی به عنوان توریست از آن دیدن می کنند.

بنا

۳_ شهر پترا

پترا برای اولین بار ۳۱۲ سال قبل از میلاد ساخته شد و یکی از قدیمی ترین شهر های جهان است که بیش از ۲۰۰۰ سال عمر دارد. این شهر که در دل صخره به وجود  آمده است بیش از ۸۰۰ مقبره دارد که بنام مقبره ی سلطنتی نیز شناخته می شود این شهر پایتخت نبائیان بود. پترا دارای یک سیستم آب رسانی پیچیده است که همه ی بخش ها را در بر می گیرد برای دیدن این شهر زیبا باید به اردن بروید.

بنا

۴_کولوسئوم

این استادیوم بزرگ بین سال های ۶۹ تا ۷۰ میلادی پایه گذاری شد. امپراطوران رم از این استادیوم برای انجام مسابقات گلادیاتور ها و مبارزه با حیوانات استفاده می کردند این بنای بزرگ  ۸۰ ورودی داشت و نزدیک به ۵۰۰۰۰ هزار تماشاگر را در خود جای می داد تماشای این مسابقات رایگان بود و گاهی اوقات برای تماشاگران میوه و نوشیدنی نیز می آوردند پادشاهان روم این کارها را فقط برای افزایش محبوبیت خود انجام می دادند. گفته می شود در تمام بازی هایی که در این استادیوم رخ داده است حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر جانشان را از دست دادند و حدود ۱۰۰۰۰۰۰ حیوان نیز کشته شدند.

بنا

۵_ چیچن ایزا

چیچن ایزا به معنی نزدیک چاه است این بنای شگفت انگیز در مکزیک وجود دارد و به دست مایاها ۹۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است. باستان شناسان این امکان را می دهند که شاید از این بنا به عنوان معبد یا مکانی برای قربانی کردن انسان ها یا حیوانات برای خدایان استفاده کرده باشند. تمامی قسمت های این هرم از سنگ ساخته شده و تصور می شود که در ساختن آن از هیچ چرخی استفاده نشده است.

بنا

۶_ ماچو پیچو

ماچو پیچو از ۱۵۰ ساختمان تشکیل شده که شامل حمام، معابد و پناگاه است. این مکان که کمتر از ۶۰۰ سال عمر دارد در دوره ی اینکاها به وجود آمده است و حدس زده اند که شاید از آن برای انجام مراسمات مخفی استفاده کرده اند. اگرچه بسیاری از سنگ هایی که برای ساخت این مکان استفاده شده بیش از ۲۲ کیلوگرم وزن داشتند اما اعتقاد بر این است که برای بالا بردن این سنگ ها از هیچ وسیله ای استفاده نشده است.

بنا

۷_ مجسمه ی مسیح در ریو

این مجسمه ی بزرگ ۳۰ متری در سال ۱۹۳۱ تکمیل شد و  ۱٫۱۴۵ تن وزن دارد. و از بزرگترین مجسمه های جهان است. این مجسمه به عنوان نماد شهر ریو نیز شناخته می شود.

بنا

 

مطالب مرتبط:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.