همیار مجازی

برج بابل | برجی ساخته شده برای رسیدن به خدا

برج بابل:

درباره ی این برج در کتب های مقدس بحث شده و مربوط به قومی است که خداوند آن ها مورد غضب خود قرار داد و آنها را پراکنده ساخت که علت پیدایش زبان های مختلف را مربوط به آن می دانند.

 

برج

 

بعد از سیلاب بزرگ عده‌ای از افرادی که زنده مانند به یک زبان صحبت می کردند آن ها دوباره نسل بشر را پرورش دادند و یکدیگر را درک کردند. تا قبل از آن مردم فقط برای خود ارزش قائل بودند و با همسایگان خود با خشونت و ظلم رفتار می کردند و به قوانین و مقررات توجه نمی کردند اما بعد از سیل نسل جدید قوانین جدیدی تثبیت کرد که همه ی افراد جزوی از جامعه قرار می داد و مردم باید به یکدیگر کمک می کردند. گفته می شود که این قوم در اطراف بین النهرین اقامت گزیده‌اند بعد از مدتی که به کمال و ثروت رسیدند تصمیم گرفتند که برج بزرگی بسازند و از آن برای رفتن به بهشت استفاده کنند تا نزدیک خدا شوند آن ها به دلیل اینکه قدرت زیادی داشتند و در این حال با یکدیگر همکاری می کردند شروع به ساختن این برج کردند و تا ۸۰ متر بالا رفتند.

 

برج

بعد از اینکه شروع به ساختن کردند خداوند همه ی آن ها مورد غضب قرار داد و در یک شب زبان آن ها را تغییر داد و بعد از اینکه بیدار شدند زبان هم دیگر را نمی فهمیدند بدین ترتیب نام بابل (به معنای سردرگمی) بر روی آن نهاده شد. و بعد از آن خداوند آنهارا در ۷۰ کشور پراکنده ساخت و اینگونه بود که کشور های مختلف با زبان مختلف به وجود آمد. با توجه به کتاب مقدس (انجیل) با تاریخ جهانی تخمین زده می شود که این رویداد تاریخی، ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.