همیار مجازی

ماه دوم ؟! – آیا در مدار سیاره‌ی زمین در گذشته دو ماه وجود داشته است؟

ماه :

تا کنون ۱۷۰ قمر در منظومه‌ی شمسی شناخته شده است. سیاره‌ی زمین یک قمر دارد (ماه) و تعداد قمر های سیاره‌ی زحل بیش از ۵۰ تا است. مطالعات جدید نشان می دهد که ماه تنها بزرگترین قمر زمین است و علاوه بر آن قمر های کوچکتری در مدار زمین نیز وجود دارند اما اینقدر کوچک هستند که نادیده گرفته می شوند. اما سؤال اینجاست که آیا این قمر های کوچک در گذشته تکه‌ای از یک قمر بزرگ بوده‌اند که متلاشی شده است؟!

یافته های علمی نشان می دهند که :

وجود توده‌ی ابر عظیم گرد و غبار در اطراف زمین به مدت چندین سال مورد بحث بوده و در نهایت ثابت شده است که این توده ابرها وجود داشته‌اند.

طبق نتایج یک شبیه سازی کامپیوتری جدید، در مدار زمین در گذشته بیش از یک ماه داشته است.

ستاره شناسان مجارستان ثابت کرده‌اند که دو قمر در مدار زمین وجود دارد.

بعد از پنجاه سال از مطالعه بر روی ستاره ها، مناظره و بحث و گفتگوهای که صورت گرفته، دانشمندان تایید کرده اند که دو قمر در مدار زمین وجود داشته است.

Jeremie Vaubaillon از رصدخانه‌ی پاریس در بیانیه‌ای گفته است :

این یکی از بزرگترین و بلندترین محاسبات من بود که تا به حال انجام داده‌ام؛ اگر شما سعی کنید این کار (شبیه سازی کامپیوتری) را با رایانه خانگی خود انجام دهید، حدود شش سال طول می کشد.

ماه


اگر زمین دو ماه داشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مطمئنا اندازه‌ی ماه دوم و فاصله‌ی آن از زمین مهم است. اما در هر حال این ماه اثراتی بر روی زمین خواهد گذاشت.به طور حتم جزر و مد اقیانوس تغییر خواهد کرد؛ جزر و مد می تواند پایین تر یا بالاتر باشد و یا در هر روز می تواند بیش از دو جزر و مد روی دهد. اگر نفوذ گرانشی ماه دوم شدید باشد، می تواند منجر به طوفان های بسیار شدید اقیانوسی (تا ارتفاع یک کیلومتر) شود و همچنین منجر به سونامی های مکرر می شود و نیز میتواند فعالیت های آتشفشانی و زلزله افزایش دهد.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.