همیار مجازی

آیا واقعا در یک گوشی هوشمند به بیش از سه دوربین در عقب نیاز است؟

در شروع سال ۲۰۱۸ اکثر گوشی های هوشمندی که معرفی و به بازار عرضه شدند، دارای دو دوربین بودند که رفته رفته رقابت بین شرکت ها بیشتر شد و بعضی از آن ها به فکر ساخت گوشی با سه دوربین اصلی شدند که برای بار اول توسط شرکت هواوی تولید شد.

شرکت سامسونگ سه لنز در عقب را کافی ندانست و تصمیم به ساخت یک گوشی هوشمند با چهار لنز در عقب گرفت. گوشی Galaxy A9 2018 اولین گوشی سامسونگ و اولین گوشی جهان با چهار لنز در عقب است که هرکدام از لنز های آن برای یک حالت خاص از عکاسی است.

 

سه

گوشی های دو دوربینه چند نوع هستند؟

گوشی های هوشمند دو دوربینه به پنج نوع تقسیم میشوند. همه این گوشی ها دارای یک سنسور اصلی هستند و یک لنز کمکی که یکی از این موارد است: دوربین تله فوتو، لنز با زاویه دید بسیار گسترده، لنز سیاه و سفید، لنز مخصوص زوم کردن چند برابر و لنز مخصوص عکاسی در شب که مورد آخری بسیار کمتر استفاده شده است. همانطور که گفته شد گوشی های دو دوربینه دارای یک دوربین اصلی و یک دوربین کمکی از موارد بالا است.

اگر بخش دوربین گوشی برایتان بسیار مهم است می توانید باتوجه به علایق خود یک گوشی انتخاب کنید. برای مثال اگر به گرفتن عکس های گسترده علاقه دارید میتوانید یک گوشی با دوربین ثانویه گسترده انتخاب کنید و اگر به عکاسی پرتره علاقه دارید میتوانید یک گوشی با لنز ثانویه پرتره انتخاب کنید و…

 

سه

 

اگر گوشی دارای ۳ دوربین باشد چی؟

حرکت بعدی شرکت ها بعد از دو دوربینه کردن گوشی ها به سمت سه دوربینه کردن گوشی ها بود. برای افرادی که برای مثال در کنار لنز اصلی به دوربین های بسیار گسترده و تله فوتو نیز علاقه دارند، می توانند یک گوشیه سه دوربینه انتخاب کنند.

برای اولین بار ایده و ساختن گوشی های سه دوربینه را شرکت هواوی آغاز کرد و با ساخت و عرضه ی گوشی Huawei P20 Pro اولین گوشی هوشمند سه دوربینه جهان را تولید و شرکت های دیگر را به چالش کشید. سه لنز استفاده شده در گوشی P20 Pro شامل: یک لنز ۴۰ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی، یک لنز ۸ مگاپیکسلی تله فوتو و یک لنز ۲۰ مگاپیکسلی برای عکاسی سیاه و سفید است.

 

سه

 

یک گوشی با چهار دوربین اصلی:

سه

 

شرکت سامسونگ در ماه اکتبر ۲۰۱۸ گوشی سامسونگ Galaxy A9 2018 را با چهار دوربین اصلی معرفی کرد. هرکدام از این دوربین ها یک وظیفه دارد. یکی از دوربین های دارای زاویه دید بسیار گسترده است که برای  مثال برای عکاسی از یک ساختمان بسیار بزرگ استفاده می شود. دوربین دومی یک لنز تله فوتو است که در کنار آن می تواند دو برابر بیشتر از دوربین های عادی زوم کند. دوربین سوم  همان دوربین اصلی است که دارای دیافراگم F/1.7 و کیفیت ۲۴ مگاپیکسلی است. دوربین چهارم یک لنز است که عمق بسیار زیادی دارد و در کنار آن ویژگی Live Focus را نیز دارا است.

اگر شما به بخش دوربین گوشی بسیار علاقه دارید و میخواهید با گوشی خود به چندین روش مختلف عکاسی کنید، گوشی سامسونگ گلکسی A9 2018 برای شما بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.