همیار مجازی

فیبر نوری جدید که می تواند سرعت اینترنت را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد!

فیبر نوری :

توسعه‌ی جدید در تکنولوژی فیبر نوری می تواند سرعت اینترنت را تا صد بار سریعتر کند. دانشمندان می گویند این تحقیق می تواند سرعت اینترنت را به راحتی و به میزان قابل توجهی افزایش دهد. کابل های فیبر نوری از پالس های نور برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. در حال حاضر اطلاعات را فقط می توان از طریق رنگ نور ذخیره کرد.

Min Gu ، فیزیکدان و استاد دانشگاه RMIT می گوید :

این محصول جدید، نازک و ساخته شده از شیشه ای خالص است. با چرخاندن نور به صورت مارپیچ، مهندسان به طور موثری یک بعد سوم را برای نور برای حمل اطلاعات فراهم می کنند. محققان آمریکایی قبلا به این تکنولوژی دست پیدا کرده بودند اما وسیله‌ای که آنها ساخته بودند به اندازه‌ی یک میز نهار خوری بود و این ابعاد برای توسعه به صرفه نبود.

فیبر

 

محققان این طرح جدید را که همانند ساختار DNA است <سطح حرکت زاویه‌ایِ مدار> نامیدند، اگر شما به آن نگاه کنید، از حرکت زاویه‌ای در مارپیچ دوتایی DNA، می توان اطلاعات بیشتری حمل کرد.

این فن آوری می تواند مورد استفاده برای ارتقاء شبکه های فیبر نوری مانند شبکه پهنای باند ملی باشد؛ گرچه بعضی افراد هنوز هم سعی در کاهش استفاده از فیبر نوری برای استفاده از سیم مسی دارند.

فن آوری های ارتباطی جدید در طول سال های زیادی پیش از ارائه ، در آزمایشگاه ها بار ها و بار ها آزمایش می شوند. آنها قبل از آماده شدن برای عملیات عملی نیاز به پذیرش وسیع از تولیدکنندگان تجهیزات و اپراتورهای شبکه دارند.

شرکت NBN در حال برنامه ریزی برای تکمیل این پروژه تا سال ۲۰۲۰ است.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.