همیار مجازی

اولین رینگ تیتانیومی جهان ، ساخته شده با تکنولوژی چاپ سه بعدی

اولین رینگ تیتانیومی جهان :

شرکت HRE wheels با همکاری شرکت GE Additive توانسته اند با استفاده از فناوری EBM (یک نوع چاپ سه بعدی) رینگ تیتانیومی بسازند. آنها گفته اند که این رینگ ها به زودی روانه‌ی بازار خواهد شد. آنها این رینگ ها را برای اولین بار بر روی ماشین McLaren P1 کار گذاشتند.

اولین

پدیده‌ی چاپ سه بعدی چیز جدیدی نیست اما ساخت رینگ با استفاده از تیتانیوم خبر جدیدی است که از فیلم های علمی تخیلی پا فراتر گذاشته و به دنیای واقعی پیوسته است. پیش از این برای ساخت قطعات ماهواره‌ها و اسکلت مصنوعی از تیتانیوم استفاده می‌شد؛ اما در حال حاضر این فلز وارد صنعت خودرو سازی نیز شده است.

این رینگ ها دارای طرح پیچیده ای هستند؛ این طرح از ۵ بخش جداگانه ساخته شده که با پیشرفت این فناوری می توان رینگ هایی ساخت که از یک قطعه‌ی بهم پیوسته ساخته شده باشند.

اولین

این چرخ های تیتانیومی با استفاده از فرایند “پرتو الکترونی ذوب کننده” ساخته می شوند. در این فرآیند از پرتو های الکترونی برای ذوب و ترکیب پودر تیتانیوم استفاده می شود. محصول نهایی تیتانیومی لایه لایه‌ بدست می آید که این لایه ها همانند تولیدات پرینتر سه بعدی معمولی ساخته شده اند.

تیتانیوم نسبت به آلومینیوم خواص بهتری دارد؛ تیتانیوم در برابر خوردگی مقاوم است و نیاز به روکش و پوشش اضافی ندارد و از آلومینیوم سبک تر است.

Alan Peltier ، رئیس شرکت HRE wheels می گوید:

این یک پروژه‌ی بسیار هیجان انگیزی برای ما است. زیرا این پروژه، آینده‌ی طراحی رینگ هاست؛ کار با تیم GE Additive ، باعث تشکیل گروه شگفت انگیزی از مهندسان شد که دید ما را نسبت به طراحی رینگ ها تغییر داد و ما اکنون از ساختن رینگ با استفاده از ایده های قدیمی بهره نمی گیریم.

 

اولین


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “اولین رینگ تیتانیومی جهان ، ساخته شده با تکنولوژی چاپ سه بعدی

[…] اولین رینگ تیتانیومی جهان ، ساخته شده با تکنولوژی چاپ س… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.