همیار مجازی

مقایسه میزان مقاومت گوشی های آیفون XR و XS در برابر نفوذ آب

مقایسه گوشی iPhone XS با iPhone XR :

این دو گوشی در برابر گرد و غبار مقاوم اند؛ اما در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم نیستند. به هر حال شما می توانید هنگام شنا گوشی خود را برده و از آن برای فیلم برداری و گرفتن عکس استفاده کنید. طبق گفته‌ی کمپانی اپل، آیفون XR تا ۳۰ دقیقه می تواند ۱ متر زیر آب دوام بیاورد و آیفون XS می تواند با همین مدت زمان، در فاصله‌ی یک و نیم متر زیر آب دوام بیاورد. از مقایسه این دو گوشی می توان فهمید که این تفاوت قیمت تا چه میزان ارزشمند است.

اما جدا از معرفی و توضیحات اپل، این گوشی ها چه مدت و تا عمق چند متری می توانند دوام بیاورند؟

Trident یک دستگاه کنترل از راه دور است که می توان به وسیله‌ی آن برای کشف موجودات دریایی و جستجو به زیر آب رفت؛ البته با این وسیله نمی توان بیشتر از ۱۰۰ متر زیر آب رفت.

مقایسه

قاعدتا باید همانطور که اپل گفته، در این مقایسه ، باید آیفون XS از XR بهتر باشد. این آزمایش در کالیفرنیا انجام شده است. برای انجام این آزمایش دو گوشی آیفون XR و XS تهیه شد و با استفاده از Trident آنها را دز عمق های مختلف مورد آزمایش قرار داده شد. ابتدا قطعه ای به عنوان جایگاه برای دو گوشی ساخته شد و آن را به ربات متصل کردند.

توصیه می کنیم که این آزمایش را بر روی گوشی خود انجام ندهید؛ زیرا اپل گفته که هر گونه آسیبی که توسط آب به گوشی وارد شود، شامل گارانتی نمی باشد.

آزمایش اول در عمق ۲ متری :

آیفون XS بایستی در این عمق دوام بیاورد. اما میزان عمقی که آیفون XR می تواند دوام بیاورد یک متر است. به هر حال آزمایش صورت گرفت. بعد از ۵ دقیقه گوشی ها از آب بیرون آورده شدند. صفحه نمایش گوشی ها هنوز روشن بود و بدون مشکل کار می کرد. همچنین اثری از نفوذ آب به درون لنز دوربین دیده نمیشد و دکمه ها بلندگو ها نیز بدون مشکل کار می کرد.

آزمایش دوم در عمق ۳ متری :

بعد از ۵ دقیقه گوشی ها از آب بیرون آورده شدند و پس از خشک کردن آنها با پارچه، دو گوشی هنوز هم کار می کردند و شواهدی از نفوذ آب به گوشی ها پیدا نبود.

آزمایش سوم در عمق ۵ متری :

در این آزمایش زمان آزمایش از ۵ دقیقه به ۱۹ دقیقه افزایش یافت تا مشاهده شود که زمان تا چه میزان بر روی آزمایش تاثیر می گذارد.

مقایسه

به غیر از مشاهده‌ی پس زمینه‌ی زیبای زیر آب و موجودات آن هیچ نشانه‌ای از خرابی در دو گوشی دیده نمی شد.

آزمایش چهارم در عمق ۸ متری :

اینبار دو گوشی برای مدت ۳۰ دقیقه زیر آب بودند و اما خبر شگفت انگیز :

بعد از گذشت ۳۰ دقیقه و خارج کردن گوشی ها از آب گوشی آیفون XR خاموش شده بود؛ اما آیفون XS در کمال ناباوری هنوز کار می کرد!

بعد از بررسی ویدئو ، پس از ۳ دقیقه بر روی صفحه نمایش گوشی آیفون XR هشداری در مورد سیم کارت پدیدار شد و این اولین نشانه‌ای بود از نفوذ آب به درون گوشی؛ بعد از گذشت ۶ دقیقه و ۵۰ ثانیه صفحه نمایش گوشی به طور کامل سیاه شد. از طرف دیگر آیفون XS هنوز هم کار می کرد.

مقایسه

پس از خشک کردن آیفون XR با پارچه، هرچند که سعی کردند روشن نشد؛ دلیلش هم این بود که آب از طریق درگاه سیم کارت وارد گوشی شده بود و موجب از کار افتادن گوشی به طور کامل شده بود.

 

مقایسه

هرچند که گوشی آیفون XR دوام نیاورد؛ اما بخاطر داشته باشید که این عمق ۸ برابر عمقی بود که شرکت اپل برای حداکثر عمق برای دوام آوردن در آب در نظر گرفته بود. اما بزرگترین شگفتی این بود که در آیفون XS هیچگونه نقص و مشکل یا هیچ نشانه‌ای از نفوذ آب یافت نشد


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “مقایسه میزان مقاومت گوشی های آیفون XR و XS در برابر نفوذ آب

[…] مقایسه میزان مقاومت گوشی های آیفون XR و XS در برابر نفوذ آ… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.