همیار مجازی

اولین اسکنر پزشکی بدن در جهان با قابلیت اسکن سه بعدی کامل بدن در یک زمان

اولین دستگاه اسکن سه بعدی کامل بدن :

Explorer یک نام مناسبی است که دانشگاه دیویس کالیفرنیا بر روی این اسکنر نهاده است؛ اولین اسکنر سه بعدی بدن که قادر است یک تصویر سه بعدی از تمام بدن در یک زمان تهیه کند.

یک دستگاه مبتکرانه؛ ترکیبی از دو نوع تصویر برداری، توموگرافی با گسیل پوزیترون (PET) به همراه توموگرافی رایانه ای (سی تی اسکن)  است.

Simon Cherry ، از دانشگاه دیویس می گوید :

در حالی که تصور می کردم که این تصاویر با تصاویری که سالهاست از بدن انسان تهیه شده است شبیه به یکدیگر باشند، اما هیچ چیز در گذشته، با جزئیات فوق العاده ای که ما می توانستیم در اسکن اول این اسکنر ببینیم، قابل مقایسه نیست.

 

جزئیات بیشتر :

Explorer بسیار سریع تر از اسکن PET معمولی عمل می کند. در این اسکنر سرعت اسکن نسبت به مدل های PET معمولی ۴۰ برابر بیشتر بوده و در عین حال میزان ارتشاعات آن، ده ها برابر کمتر است. این اسکنر می تواند در کمتر از ۳۰ ثانیه از کل بدن به یکباره عکس بگیرد.

توسعه دهندگان Explorer می گویند که از این اسکنر می توان برای یافتن بیماری های پیشرفته ای مانند سرطان در حال گسترش استفاده کرد.

اولین اسکنر Explorer در شهر ساکرامنتوی کالیفرنیا برای استفاده در پروژه های پژوهشی و مطالعات انسانی از سال ۲۰۱۹ شروع به کار خواهد کرد.

Ramsey Badawi ، رئیس بخش پزشکی هسته ای در دانشگاه دیویس می‌گوید :

سطح جزئیات شگفت انگیز بود؛ به ویژه هنگامی که ما روش بازسازی را کمی بیشتر بهینه کردیم. ما می‌توانیم ویژگی‌ هایی را مشاهده کنیم که نمی‌ توانستیم روی اسکن‌ های PET مشاهده کنیم. به جرأت می‌توانم بگویم که هیچ دستگاه دیگری نمی‌تواند داده‌هایی با این دقت و ظرافت را از بدن انسان به نمایش بگذارد.

اولین

از محققان دانشگاه University of California Davis : در سمت چپ Simon Cherry و در سمت راست Ramsey Badawi در کنار مدل آزمایشی اولین اسکنر Explorer


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.