همیار مجازی

خاک مریخ برای فروش؟! احداث باغ در مریخ یا پرورش گیاه در خاک مریخ؟!

برای اینکه کاملا روشن باشد، بشر تاکنون نمونه واقعی خاک در مریخ را دریافت نکرده است. انسان هرگز مأموریتی را برای دریافت خاک مریخ انجام نداده‌ است؛ هرچند که ناسا توانسته‌ است کاوشگرهایی را به مریخ بفرستد؛ اما آنها فقط تجزیه و تحلیل خود را از نمونه های خاک مریخ ارسال کرده‌اند نه خود خاک را. این کار به اندازه کافی سخت است که به خاک مریخ دسترسی پیدا شود؛ مگر اینکه از مواد خاک زمین برای شبیه سازی خاک مریخ استفاده شود.


درباره‌ی سیاره‌ی مریخ :

دمای مریخ ، حداقل منفی ۱۴۳ ، میانگین منفی ۶۳ و حداکثر ۳۵ درجه‌ی سانتی گراد است

دمای زمین ، حداقل منفی ۸۹٫۲ ، میانگین ۱۴٫۹ و حداکثر ۵۶٫۹ سانتی گراد است

در حال حاضر میانگین دمای مریخ بسیار سرد تر از میانگین دمای زمین است. تاکنون، ما فقط می دانیم که خاک مریخ دارای اندکی ویژگی بازی قلیایی و همچنین دربرگیرنده‌ی موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر است که وجود همه آن‌ها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است. در اوت ۲۰۰۸، کاوشگر Phoenix با انجام آزمایش‌ های ساده شیمیایی، مثل آمیختن آب زمین با خاک مریخ، با هدف آشکار ساختن پی‌ اچ این خاک، نشانه‌ هایی از نمک پرکلرات پیدا کرد، که این موضوع تئوری دانشمندان بسیاری را که ادعا کرده بودند خاک مریخ به‌طور چشمگیری دارای ویژگی بازی است، تأیید می‌کرد. pH خاک مریخ ۸٫۳ اندازه‌گیری شد.

پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال مریخ را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک مریخ برای رشد گیاهانی چون مارچوبه مناسب است.

زندگی در مریخ برای انسانها بسیار خطرناک است؛ نه فقط به علت گرد و غبار و دما و جو بسیار نازکش؛ میزان اکسیژن موجود در جو مریخ ۰٫۱۴۶ درصد در مقایسه با میزان ۲۰٫۹۵ درصدی اکسیژن موجود در جو زمین است.

فروش خاک مریخ !

خاک مریخ از آن جهت حائز اهمیت است که سرنخی در مورد امکان زندگی در این سیاره را ارائه می دهد. به همین دلیل مهندسان ناسا شروع به تلاش برای شبیه سازی آن کردند. در ابتدا، آنها از بازالت زیرزمینی از جریان گدازه هاوایی استفاده می کردند؛ سپس در مورد اینکه چگونه خاک مریخ به آب واکنش نشان می دهد، آنها شروع به استفاده از بازالت از جریان گدازه های مختلف در کویر موهاوی کردند. امروزه افراد عادی نیز می توانند این مدل خاک را برای اهداف خود خریداری کنند.

باغ مریخ ، که مقر آن در Austin است، فروشگاه آنلاین است که خاک شبیه سازی شده‌ی مریخ را می فروشد. نمونه‌ی خاک آنها از همان ماسه های بازالتی که از ناسا استفاده می کنند ساخته شده است. شما اکنون می توانید خاک شبیه سازی شده‌ی مریخ را به صورت آنلاین خریداری کنید.

Elon Musk بنیان گذار شرکت فضایی SpaceX می گوید که تا سال ۲۰۲۴ انسان می تواند به مریخ سفر کند. او می خواهد مریخ را مستعمره‌ی خود کند.

خاک مریخ

پروژه بزرگتر این شرکت، افزایش شور و شوق عمومی برای اکتشاف مریخ است؛ یک پایگاه اطلاعات عمومی و مشتاق حمایت، از مهمترین عنصر در سفر به مریخ است.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.