همیار مجازی

مفصل مصنوعی مچ دست که حرکات دست انسان را شبیه سازی می کند!

مفصل مصنوعی برای افراد قطع عضو ( آمپوتیشن )

 

محققان دانشگاه صنعتی Chalmers واقع در سوئد با همکاری شرکت سازنده‌ی اندام های مصنوعی Integrum AB ، نوعی مفصل مصنوعی ساختند که قادر است حرکات مهم مفصل مچ دست را شبیه سازی کند.

افرادی که دست آن ها قطع شده و از اندام مصنوعی بهره می برند (خواه به دلیل آمپوتیشن یا هر دلیل دیگری نقص عضو شده باشند)، قادر به چرخاندن مچ دست های خود نمی باشند؛ هنگامی که ساعد و کف دست را روی سطح میز قرار می دهید مفصل مچ به طور کامل به داخل می چرخد و زمانی که در همین حالت پشت دست را روی میز قرار می دهید مفصل مچ به طور کامل به بیرون می چرخد.

ما اکثرا نسبت به این موضوع بی آگاهیم یا آنقدر جزئی به این مسئله فکر نکرده ایم. اما این یک توانایی مهم است که ما در طول روز از آن بهره می گیریم. کار هایی مانند چرخاندن دستگیره‌ی در یا استفاده از پیچ گوشتی و یا کم و زیاد کردن شعله‌ی گاز از جمله کار هایی است که ما با استفاده از این ویژگی می توانیم آن را انجام دهیم اما کسانی که از دست مصنوعی بهره می گیرند این کار بسیار سخت و ناخوشایند است. و اکنون تکنولوژی به کمک این افراد شتافته است.

Irene Boni ، دانشجوی بین المللی و یکی از کسانی که بر روی این پروژه کار می کند می گوید :

این وسیله‌ی جدید محدوده‌ی وسیعی از حرکات طبیعی را انجام می دهد که مانند دست عمل می کند و افراد نقص عضو می توانند با استفاده از این اختراع جدید کار های روزمره‌ی خود را به آسانی انجام دهند؛ زندگیشان را بهبود می بخشد و میزان امید به زندگی در این افراد افزایش پیدا می کند.

 

مفصل

 


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.