همیار مجازی

ربات انسان نمای شرکت تویوتا تمام حرکات انسان را تقلید می کند!

شرکت خودروسازی Toyota با همکاری شرکت مخابراتی NTT DOCOMO و با بهره گیری از نسل پنجم شبکه های سیار (۵G) موفق به ساخت ربات انسان نمای انحصاری T-HR3 شد.

T-HR3 نسل سوم روبات های انسان نماست که توسط شرکت تویوتا ساخته شده است. مدل‌ های قبلی قابلیت‌ های بسیار جالبی مانند نواختن موسیقی داشتند اما به نظر می‌رسد که این اولین نسل از این ربات‌ ها است که در دنیای واقعی کاربرد دارد.

هدایت‌گر این ربات یک جفت دستکش و هدست واقعیت مجازی HTC Vive را می‌پوشد که به دوربین‌ هایی متصل هستند تا کاربر حرکات ربات را ببیند و آن را کنترل کند.

ربات

این ربات ۱ متر و ۵۴ سانتی متر قد و ۷۵ کیلوگرم وزن دارد و دارای ۳۲ قطعه‌ی متحرک است و مانند انسان ۱۰ انگشت دارد

تاکنون آزمایشات T-HR3 با استفاده از اتصالات سیمی (با کمی تأخیر در ارتباط) انجام گرفته است. اما اکنون با استفاده از فناوری ارتباط ۵G شرکت DOCOMO می توان به صورت بی سیم به این ربات متصل شد.

هدف تویوتا از ساخت این ربات مشارکت آن فعالیت های انسانی در شرایط مختلف، نظیر انجام کار های خانه، استفاده در مراکز پزشکی یا ساخت و ساز، استفاده در مناطق فاجعه دیده و یا حتی استفاده از آن در فضا می باشد.

با حرکت هدایت‌گر، سیستم کنترل‌گر T-HR3 به نام Master Maneuvering System ، سیگنال‌ هایی را به ۲۹ قسمت از بدن این ربات ارسال می‌کند و T-HR3 حرکت می‌کند. اپراتور می‌تواند T-HR3 را به سمت جلو، عقب، چپ و راست حرکت دهد و یا در حالیکه روی صندلی نشسته است، به ربات دستور راه رفتن بدهد. T-HR3 سیستم کنترل بالانس دارد و اگر با شیء ای برخورد کند، می‌تواند بالانس خود را حفظ کند. به علاوه، T-HR3 قابلیت ادراک فشار را نیز دارد و می توان فشار را به آن انتقال داد.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “ربات انسان نمای شرکت تویوتا تمام حرکات انسان را تقلید می کند!

[…] ربات انسان نمای شرکت تویوتا تمام حرکات انسان را تقلید م… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.