همیار مجازی

گوریلا گلس ۶‌ وارد بازار شد؛ این شیشه در برابر ۱۵ بار سقوط مقاوم است

شرکت Corning رسما گوریلا گلس ۶ را معرفی کرد؛ این شرکت تأکید کرد که Gorilla Glass 6 از مدل های قبلی دوام بیشتری دارد و دو برابر از مدل قبلی این محصول یعنی Gorilla Glass 5 مقاوم‌تر است؛ این گلس می تواند تا ۱۵ بار در برابر سقوط های ۱ تا ۲ متری دوام بیاورد و مانع آسیب به گوشی شود.

گوریلا گلس

درباره‌ی گوریلا گلس :

شیشه‌های حرارت دیده (Tempered Glass) شیشه های مقاومی هستند که روی موبایل های هوشمند برای مقاومت بیشتر در مقابل افتادن و خراشیدگی استفاده می شود. شرکت Corning در این عرصه‌ی رقابت، Gorilla Glass را منتشر کرد.

شیشه گوریلا شیشه‌ای از جنس آلومینوسیلیکات قلیایی است و به شکلی طراحی شده‌ است که نازک، سبک و مقاوم باشد. بیشتر کاربرد این شیشه، استفاده به عنوان پوشش خارجی صفحه نمایش دستگاه‌های الکترونیکی نظیر تلفن های همراه و لپ‌تاپ ها می باشد. متمایزترین ویژگی این شیشه مقاومت آن است که سبب می‌شود شیشه نازکی از آن، در برابر شکنندگی و خراش مقاوم باشد.

به جرأت می توان گفت که این برند یکی از بهترین برند های سازنده‌ی شیشه های حرارت دیده است. این  محصول بر روی ۶ میلیارد دستگاه از ۴۵ برند معروف استفاده شده است!

گوریلا گلس

John Bayne ، مدیرکل واحد Gorilla Glass شرکت Corning ، درباره‌ی محصول جدید این شرکت گفت :

به نظر می رسد هرساله تلفن های هوشمند باریک‌تر، و دارای صفحه نمایش هایی با ظاهری شیک‌تر می شوند. بر اساس تحقیقات ما، موبایل های مردم به‌ طور تقریبی، در طول سال هفت بار از دستشان می افتد و بخش عمده‌ای از چنین سقوط‌ هایی، از ارتفاع یک متری رخ می‌دهد؛ بنابراین ما گوریلا گلس ۶ را در تست‌ های خود روی یک دستگاه، به‌صورت مکرر رها کردیم و این محصول جدید در ۱۵ بار از این تست‌ های سقوط، جان سالم به در برد. این عدد دو برابر بیشتر از میزان ماندگاری گوریلا گلس ۵ محسوب می‌شود، در حالی که اغلب پنل‌‌های شیشه‌ای شرکت‌ های رقیب، پس از سقوط اول می‌شکنند.

وی افزود :

اکنون شیشه بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است؛ این پنل‌ها اکنون نه‌‌تنها در بخش جلوی دستگاه‌ها، بلکه در بخش پشتی آن‌ها نیز به‌کار می‌روند؛ گلس گوشی، امکان شارژ بی‌سیم و انتقال نرخ بالاتر دیتا، نظیر ۵G را نیز فراهم می‌کند. بدون شک این، آینده‌ی صنعت گوشی‌ های هوشمند است.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “گوریلا گلس ۶‌ وارد بازار شد؛ این شیشه در برابر ۱۵ بار سقوط مقاوم است

[…] گوریلا گلس ۶ وارد بازار شد؛ این شیشه در برابر ۱۵ بار سقو… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.