همیار مجازی

مهمترین رویدادهای ۲۰۱۸ + جالب ترین اخبار ۲۰۱۸

به دنبال اخبار تکنولوژی ۲۰۱۸ می‌توان دریافت که دنیا با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. از اوایل قرن ۲۱ به بعد، سرعت پیشرفت تکنولوژی بیش از پیش بوده‌است سال ۲۰۱۸ هم جدای از پیشرفت‌ها و اتفاقات جالب یک سال جنجالی و پر از خبرهای گوناگون تکنولوژی بود. با مهمترین رویدادهای ۲۰۱۸ با ما همراه باشید.


مهمترین رویدادهای ۲۰۱۸ :

۵ – یوتیوبری ۷ ساله به بالاترین درآمد در یوتیوب دست پیدا کرد

مهمترین رویدادهای 2018 | یوتیوبر 7 ساله

سال ۲۰۱۸، سال پر از رقابتی برای افراد مشهور یوتیوب مانند PewDiePie و Logan Paul بود. اما دربین مهمترین رویدادهای ۲۰۱۸ ، خبر میلیونر شدن این پسر ۷ ساله‌ی ژاپنی داغ‌تر از همه بود.

این پسر با بررسی اسباب‌بازی‌های مختلف توانست به درآمد ۲۲ میلیون دلاری برسد و پردرآمدترین فرد یوتیوب در سال ۲۰۱۸ شد. این پسر بیش از ۱۷ میلیون مشترک در یوتیوب دارد


۴ – ظهور و سقوط MoviePass

مهمترین رویدادهای 2018 | MoviePass

مووی‌پس یک سرویس فروش بلیط فیلم مبتنی بر اشتراک آمریکایی است. این شرکت در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد؛ مقر این شرکت در شهر نیویورک قرار دارد.

این سرویس به مشترکین اجازه می‌دهد تا با خرید حق اشتراک یک ماهه هر روز یک بلیط فبلم داشته باشند.

این سرویس قرار بود به دنیای سینما و ارتباط مردم با آن جان تازه‌ای بدمد؛ در ابتدا کارش خوب بود و تعداد مشترکانش به یک میلیون رسید که خوب به نظر می‌رسید.

اما به دلیل به وجود آمدن اخلافاتی در این شرکت و اتهام آن به ایجاد هرج و مرج و فساد مالی سرمایه‌گذاران آن، عاملی برای تخریب و رکود این شرکت شد.


۳ – سال پر پیچ و خمی برای بیت‌کوین

مهمترین رویدادهای 2018 | بیت کوین | Bitcoin

بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ دچار سعود و سقوط‌های فراوانی شد؛ در اوایل سال در اوج رونق خود قرار گرفت و قیمت هر بیت‌کوین به ۱۰ هزار دلار رسید؛ واقعا معلوم نبود قرار است چه اتفاقاتی بر سر این پول مجازی بیاید و پایین آمدن نرخ آن غیر منتظره بود.

هم‌اکنون ارزش یک بیت‌کوین زیر ۴ هزار دلار است و روند نزولی آن متوقف نشده است.


۲ – فرود کاوشگر InSightی ناسا بر روی سطح مریخ

مهمترین رویدادهای 2018 | NASA InSight

این کاوشگر که در ۵ می ۲۰۱۸ (۲۰۱۸-۰۵-۰۵)، در ساعت ۱۱:۰۵ روز دوشنبه به فضا پرتاب شده بود، در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۰۱۸-۱۱-۲۶)، در ساعت ۱۱:۵۲:۵۹ شب دوشنبه، پس از ۶ ماه و ۲۱ روز، بر روی سطح مریخ فرود آمد.

InSight که به مانند یک ربات زمین شناس عمل می‌کند، قرار است سطح مریخ را حفر و نمونه برداری کند تا دانشمندان اطلاعاتی را درباره پیدایش این سیاره به دست بیاورند و تا بدانند که این سیاره تا چه اندازه به ماه و زمین شباهت دارد.


۱ – کمبریج آنتالیتیکا ما را مجبور به بازنگری در رسانه‌های اجتماعی، حریم خصوصی، داده‌ها، انتخابات و آینده‌ی اینترنت کرد.

مهمترین رویدادهای 2018 | کمبریج آنتالیتیکا

کمبریج آنتالیتیکا یا به اختصار CA یک شرکت سهامی خاص است که با ترکیب داده‌کاوی و تحلیل داده‌ها در فرایندهای انتخاباتی و سیاسی و خدماتی مربوط به ارتباط‌های راهبردی ارائه می‌دهد.

رسوایی‌های اطلاعاتی در مقیاس بزرگ چیز جدیدی نیست، اما کمبریج آنتالیتیکا فیس‌بوک را با متهم کردن به رسوایی اطلاعاتی دچار مشکلاتی کرد.

مهمتر از همه‌ی این رسوایی‌ها کمبریج آنتالیتیکا بررسی و تحقیق جدیدی را در مورد رسانه‌های اجتماعی آغاز کرد؛ تحقیق در مورد مسائلی مانند آزادی بیان، سانسور، اخبار، روزنامه نگاری و حتی ماهیت دموکراسی شروع کرده‌است.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.