همیار مجازی

بررسی بازی Far Cry New Dawn | بازی فار کرای نیو داون

نقد و بررسی بازی Far Cry New Dawn | بازی Far Cry New Dawn از سری بازی های فار کرای، محصول شرکت Ubisoft یک بازی ویدیویی در سبک تیر اندازی اول شخص است که در ۱۵ فوریه برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شد. در بررسی بازی Far Cry New Dawn با ما همراه باشید.

بررسی بازی Far Cry New Dawn

Far Cry New Dawn یک بازی در سبک جهان باز است که تاکنون نظر گیمرهای زیادی را به خود جلب کرده است و به یکی از بازی های محبوب تبدیل شده است. این بازی، عنوانی خوب و شایسته‌ی توجه است. New Dawn با زیبایی های بصری، طراحی زیبای اسلحه ها و وسایل نقلیه‌ی زیاد و متنوعش، می تواند رضایت شما را به عنوان یک بازی عالی بدست آورد.


بررسی بازی Far Cry New Dawn :

بررسی بازی Far Cry New Dawn

این قسمت از سری بازی های فار کرای با داستانی در آخر الزمان شروع می شود؛ منظور از آخرالزمان، آثار باقیمانده از بمباران هسته‌ای که در قسمت قبلی اتفاق افتاد است. داستان اینگونه شروع می شود که Carmina Rye ، دختری که پس از این اتفاقات به دنیا آمده، این دختر تصویری از دنیای پیش از بمباران هسته‌ای ندارد ولی خب می داند که مبازره و از دست دادن خانه و دوست چه حسی دارد. وی همچنین در ابتدای داستان بازی از گروهی می گوید که به خانه و محل سکونت او و خانواده است حمله کرده و آنجا را به آتش کشیده بودند و اکنون Carmina Rye حس کینه‌ی شدیدی به آنها دارد.

بررسی بازی Far Cry New Dawn

شما پس از شروع این بازی، قبل از هر چیز با جهان آن برخورد می کنید. این بازی گرفیک هنری بسیار زیبایی دارد و با استفاده از فیلترهای رنگی و طراحی لباس ها و پوشش های جدید برای دشمنان جذابیت هرچه بیشتری را برای بازی به وجود آورده است و از تجربه‌ی بصری خوبی برخوردار است. در اوایل بازی، شما به تعداد محدودی از اسلحه ها به دشمنان یا حیوانات حمله می کنید و برای کشتن آنها باید چندین خشاب روی آنها خالی کنید.

در بعضی قسمت های بازی، روند کشتن دشمن یا حیوانات به شدت غیر منطقی می شود؛ مثلاً شما با خالی کردن چند خشاب از مسلسلتان هم نمی توانید یک پلنگ لول ۳ را بکشید؛ در حالی که با همین زمانی که صرف کشتن این حیوان می کنید، می توانید چندین نفر از افراد لول ۱ را بکشید. اما این تا آخر بازی ادامه‌دار نیست؛ چون با ارتقاء مهمات و سلاح هایتان، بهتر و قوی تر خواهید شد و این کار آسان‌تر صورت می گیرد.

انسان در مقابل طبیعت

بررسی بازی Far Cry New Dawn

این بازی نسبت به نسل قبلی Far Cry بخش جدیدی به آن اضافه شده است که برای طراحی کارکتر به کار می رود؛ شما می توانید جنسیت، تیپ و لباس شخصیت بازی خود را تغییر دهید. این قسمت ترکیب خوبی از چهره ها، لباس ها و مدل مو و ریش را در اختیار شما قرار می دهد.

تجهیزات

تنوع اسلحه ها و وسایل نقلیه این بازی یکی از نقاط قوت آن محسوب می شود. در Far Cry New Dawn بیش از ۸۰ نوع اسلحه و بیش از ۲۰ نوع وسلیه‌ی نقلیه وجود دارد. همچنین طراحی اسلحه ها نسبت به نسل قبلی بازی، تغییراتی به همراه داشته است؛ اما بیشتر آنها از نظر کارایی به همان شکل باقی مانده‌اند.

بررسی بازی Far Cry New Dawn

اینکه در بازی باید با حیوانات وحشی مقالبه کنید شاید برای همه جالب نباشد. اما به هر حال شما چاره‌ای جر کشتن آنها نخواهید داشت. حیوانات درنده‌ی زیادی در بازی وجود دارند که همیشه باید حواستان به آنها باشد. البته همه‌ی حیوانات فارکرای وحشی نیستند؛ برای نمونه شما می توانید سگ های دست آموز خود را پرورش دهید. چیزی که در بررسی بازی Far Cry New Dawn متوجه آن شدیم این است که در طول بازی، شما بارها و بارها توسط حیوانات وحشی غافلگیر خواهید شد و این بر هیجان بازی می افزاید.

بررسی بازی Far Cry New Dawn

در این بازی شما تنها نمی جنگید و همراه با تعداد زیادی از مردم که تفنگ و اسلحه بدست گرفته‌اند به شکل گروهی وارد مبارزات می شوید. همچنین در بازی پایگاه های Outpost وجود دارد؛ در این پایگاه ها افرادی هستند که تعداد زیادی وسایل و تجهیزات از مردم شما دزدیده اند و شم می توانید با حمله به این پایگاه ها وسایل خود را پس بگیرید و آنجا را تصاحب کنید. با سخت شدن بازی، شما نیز می توانید قابلیت های خود را به لول بالاتر ارتقا دهید و این باعث می شود که از بازی خسته نشوید. Far Cry از سری بازی هایی است که همواره در زمینه‌ی موسیقی عالی عمل کرده است. در هر مرحله‌ی بازی با کمک افکت های تاثیرگذار بازی، هیجان زیادی را در شما به وجود می آورد و سبب ایجاد یک تجربه‌ی به یاد ماندنی و لذت بخش می شود.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.