همیار مجازی

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ | The best free file recovery

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ | اگر یک فایل مهم را از دست داده‌اید یا قبلاً آن را حذف کرده‌اید و اکنون می خواهید آن را داشته باشید، این نرم افزارها می تواند درخواست شما را برآورده کند. البته ما به طور مداوم به شما توصیه می کنیم از فایل های خوب بکاپ و پیشتیبان بگیرید؛ در این صورت اگر اشتباهی رخ دهد و شما ناخواسته فایلی را حذف کنید و یا هر مشکلی پیش بیاید و باعث حذف فایل های با ارزش شما شود، شما می توانید به راحتی آنها را بازیابی کنید. اما یک مشکل وجود دارد؛ شاید برای خیلی از افراد بکاپ گیری مداوم کار بسیار کسل کننده و سختی باشد و حوصله‌ی انجام این کار را نداشته باشند. در معرفی بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ با ما همراه باشید.

بعضی اوقات حتی اگر شما از داده هایتان پشتیبان بگیرید، این احتمال هم وجود دارد که بازیابی نشوند و در طی بکاپ مشکلی پیش بیاید؛ یا اینکه سیستم شما به صورت هفتگی از داده های شما بکاپ بگیرد. در این وقت نرم افزار های ریکاوری به کمک شما می آیند و اطلاعات شما را بازیابی کنند. ما در اینجا به بررسی پنچ تا از بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ خواهیم پرداخت.

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ :

۱ – MiniTool Power Data Recovery Free

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان 2019 | MiniTool Power Data Recovery Free

MiniTool Power Data Recovery Free ، تنها نرم افزاری است که توصیه های ضروری را در هنگام نصب به شما پیشنهاد می دهد. این نرم افزار را بر روی درایوی که می خواهید آن را ریکاوری کنید، نصب نکنید؛ زیرا ممکن برخی از پرونده ها را بازنویسی کند.

این نسخه رایگان است؛ اما دارای محدودیت های است که برای استفاده از ورژن کامل نرم افزار، باید آن را خریداری نمایید. برای نمونه، شما تنها می توانید ۱ گیگابایت از اطلاعات را بازیابی کنید؛ یا اینکه گزینه‌ای برای ذخیره‌ی نتایج اسکن وجود دارد که برای نسخه‌ی رایگان نرم افزار در دسترس نیست. شما می توانید اسکن را به فایل های خاصی محدود کنید.

۲ – Disk Drill

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان 2019 | Disk Drill

با استفاده از رابط کاربری ساده‌ی Disk Drill می توانید به سادگی بدون نیاز به مراحل پیچیده و عجیب، نرم افزارهایتان را بازیابی کنید. این نرم افزار جدا از ریکاوری درایوهای داخلی قادر است اطلاعات حافظه‌های داخلی از قبیل microSD یا USB را بازیابی کند. Disk Drill قادر است با سرعت بالایی اطلاعات را بازیابی کند. همچنین شما می توانید قبل از ریکاوری فایل هایی مانند عکس، پیش نمایشی از آنها را با کیفیت بالا مشاهده کنید تا به طور دلخواه آنها را بازیابی کنید.

۳ – EaseUS Data Recovery Wizard Free

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان 2019 | EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard Free نرم افزاری با محیط کاربری ساده و زیباست که شما بعد از انتخاب درایو مورد نظر، کافیست گزینه‌ی اسکن را انتخاب کنید. در این نرم افزار هیچ گزینه‌ی برای پیکربندی وجود ندازد. اما اگر می دانید فایل از دست رفته در چه پوشه‌ای ذخیره شده است می توانید برای سرعت بخشیدن به کار تنها اطلاعات و فایل های آن پوشه را بازیابی کنید. همچین برای فایل های تصویری از دست رفته، گزینه‌ی پیش نمایش موجود است. شایان ذکر است که نسخه‌ی رایگان برنامه، فقط شما را قادر می سازد تنها ۲ گیگابایت از اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید. (این اندازه به طور پیشفرض ۵۰۰ مگابایت است؛ اما به صورت رایگان در تنظیمات برنامه، می توانید آن را ارتقا دهید).

۴ – Recuva

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان 2019 | Recuva

چیز متفاوت و نقطه‌ی مثبتی که در مورد نرم افزار Recuva وجود دارد این است که علاوه بر اینکه نرم افزار قادر است اطلاعات را از حافظه‌های جانبی مانند USB و microSD بازیابی کند، بلکه می تواند اطلاعات از دست رفته‌ی گوشی شما را نیر ریکاوری کند. درحالی که برخی از نرم افزارهای بازیابی با داشتن یک رابط کاربری ساده، کار شما را آسان می کنند، اما Recuva دارای گزینه‌های پیشرفته‌ی بیشتری است و می تواند جزئی تر به ریکاوری اطلاعات و فایل های شما بپردازد. شما می توانید یک اسکن کامل و زمان‌بر را از طریق این نرم افزار برای بازیابی تمامی اطلاعات و فایل های از دست رفته انجام دهید. اگر هم می خواهید برای فایل خاصی اسکن کنید، Recuva این قابلیت را دارا می باشد.

برجسته ترین ویژگی که در مورد این نرم افزار وجود دارد این است که قابلیت دقیقاً برعکس کار اصلی‌اش یعنی ریکاوری داده ها را داراست؛ به این صورت که شما، فایل هایی را که مطمئن هستید دیگر به آنها نیاز ندارید، حذف می کند و دیگر نمی توان آنها را بازیابی کرد و ریکاوری آنها غیر قابل بازگشت است.

نسخه‌ی رایگان این نرم افزار هم مانند دیگر نرم افزارهای این لیست دارای محدودیت هایی است و شما برای دسترسی کامل باید آن را خریداری نمایید.

۵ – UnDeleteMyFiles Pro

بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان 2019 | UnDeleteMyFiles Pro

آخرین مورد از لیست بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ UnDeleteMyFiles Pro نام دارد. با وجود کلمه‌ی “pro” در نام این نر افزار، باز هم نسخه‌ی رایگانی از آن وجود دارد و به معنای پولی بودن کامل نرم افزار نیست. ظاهر کاربری UnDeleteMyFiles Pro ممکن است جذاب و زیبا نباشد. اما در مورد آن اشتباه فکر نکنید. زیرا این نرم افزار دارای ابزارهای متعدد و قابلیت های زیادی برای بازیابی اطلاعات از دست رفته است. هنگامی که می خواهید بازیابی فایل ها و اطلاعاتتان را شروع کنید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب نوع خاصی از فایل و جست و جوی جزئی‌تر برای صرفه‌جویی در زمان وجود دارد.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ | The best free file recovery

[…] بهترین نرم افزار های ریکاوری رایگان ۲۰۱۹ | The best free file reco… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.