همیار مجازی

آنتی ویروس Bitdefender رایگان ؛ بررسی آنتی ویروس Bitdefender

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | این آنتی ویروس به عنوان یکی از بهترین و مؤثرترین آنتی ویروس های ویندوز محصول شرکت بیت دیفندر است که برای سیستم عامل های ویندوز، اندروید و مک عرضه شده است. این آنتی ویروس قدرتمند می تواند تقریباً همه‌ی ویروس ها و بدافزارها را شناسایی کند. Bitdefender همچنین بر روی داده‌های مرور شما نیز نظارت دارد و دسترسی مرورگر شما به سایت های مخرب و جعلی را قطع می کند. بیت دیفندر تقریباً تمامی تهدیدات سیستم شما را شناسایی می کند. در بررسی آنتی ویروس Bitdefender با ما همراه باشید.

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | لوگو

بررسی آنتی ویروس Bitdefender : مقدمه

Bitdefender Antivirus Free بر این اساس ساخته شده تا بعد از نصب و راه اندازی اولیه، به سادگی و با یک اسکن سریع به اجرا درآید و با سرعت، تمامی قسمت های سیستم شما را در برابر ویروس ها و فایل های مخرب محافظت کند. تنها یک مشکل وجود دارد؛ برای فعال کردن نرم افزار لازم است یک حساب کاربری ایجاد کنید. البته این کار ساده است و فقط کافیست نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنید و از این آنتی ویروس به صورت رایگان استفاده کنید. این نرم افزار، ۱٫۲ گیگابایت از فضای هارد دیسک شما را اشغال می کند؛ اما نصب آن بسیار آسان است.

بررسی آنتی ویروس Bitdefender : امکانات

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | ویژگی ها

تقریباً هر شرکت سازنده‌ی آنتی ویروسی ادعا می کند که کار با نرم افزار آن ساده است. اما Bitdefender Antivirus Free Edition واقعاً دارای رابط کاربری آسانی است. برای مثال رابط این نرم افزار شمال یک گزینه برای شروع اسکن کامل سیستم و یک ناحیه برای رها کردن فایل یا پوشه برای اسکن می باشد و هیچ گزینه‌ی اضافی‌ای ندارد. همچنین نرم افزار از یک برگه برای تنظیمات و یک برگه برای دسترسی ساخته شده است. آیکون های نرم افزار هر کدام اصلی ترین ویژگی را شامل می شوند؛ همچنین نرم افزار شامل میانبرهایی است که امکان دسترسی سریع قسمت های نرم افزار را به وجود می آورد.

اگرچه شاید در نگاه اول استفاده از نرم افزار آسان به نظر نرسد. در قسمت پایین نرم افزار Bitdefender، یک پنجره برای اطلاع از آخرین شاخص های وضعیت، جدیدترین اسکن هایی که اخیراً انجام گرفته است به همراه فایل های مخربی که شناسایی شده‌اند ایجاد شده است. همچنین اطلاعاتی در مورد بروزرسانی محصول و سایت هایی که اخیراً مسدود شده اند، در همین قسمت به نمایش در می آید.

بررسی آنتی ویروس Bitdefender : حفاظت

آزمون واقعی حفاظت از داده‌های سیستم، توسط سازمانی اتریشی به نام AV-Comparatives انجام گرفته است. این سازمان از معیار سختی برای ارزیابی و امتحان آنتی ویروس ها و تعیین برترین آنتی ویروس استفاده می کند. توسط آزمایشی که بر روی Bitdefender انجام گرفته، این آنتی ویروس با شناسایی و پاک کردن ۹۹٫۹ درصد از ویروس ها و بدافزارها توانسته جایگاه اول در رتبه بندی این سازمان را کسب کند.

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | شناسایی ویروس

حتی با وجود این‌گونه آزمایشی هم باید مراقب نتایج باشیم؛ زیرا این نتایج به دست آمده بر اساس Bitdefender Internet Security هستند. برخلاف Bitdefender Antivirus Free Edition که نسخه‌ی رایگان این نرم افزار است، آزمایشات بر روی نسخه‌ی پولی آنتی ویروس انجام گرفته است. البته بهتر است بدانیم موتور حفاظت در هر دو نسخه یکسان است و در مورد امنیت باید نسخه‌ی رایگان تقریباً به خوبی ورژن پولی کار کند. در صورت وجود فایل مخربی در سیستم شما، می توانید بعد از شناسایی بر روی آن کلیک کنید تا پنجره‌ای با اطلاعات بیشتری برای شما نمایش داده شود. همچنین فیلتر کردن سایت ها توسط Bitdefender به خوبی عمل می کند. اگر شما وارد سایت مخربی شوید یا آنتی ویروس، URL مشکوکی را شناسایی کند، سریعاً به شما هشدار می دهد و از شما می خواهد که سایت را ترک نمایید.

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | سایت مخرب

در حالی که ما از سادگی Bitdefender را ستایش می کنیم، اما کمبود گزینه‌های پیشرفته می تواند به عنوان مشکلی در نظر گرفته شود. شما نمی توانید اسکن را زمان‌بندی و برنامه ریزی کنید تا به طور خودکار اجرا شود. افراد آماتور شاید بابت سادگی محیط نرم افزار راضی باشند؛ اما ممکن است افراد با تجربه از کمبود دسترسی و امکانات آن ناامید شوند.

نتیجه‌گیری‌ :

بررسی آنتی ویروس Bitdefender | ایمن

Bitdefender آنتی ویروسی کارآمد است که از مجموعه‌ی ابزارهای حافاظتی و امنیتی گسترده‌ای ساخته شده است و برای افرادی که نمی خواهد وقت زیادی را صرف امنیت سیستم کنند، اما در هرحال ایمن بمانند، بسیار مناسب است.


بیشتر بخوانید :

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.